TOKİ orta gelirliye yönelik konut kampanyası başvuruları ne zaman? İlk açıklama geldi!

TOKİ orta gelirliye yönelik konut kampanyası başvuruları ne zaman? İlk açıklama geldi!

02/11/2022 Kapalı Yazar: sevi


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum orta gelirliye yönelik konut kampanyası ile ilgili bilgileri paylaştı. 31 Ekim’de dar gelirliye yönelik kampanyanın başvuruları sona ermişti. Peki, TOKİ orta gelirliye yönelik konut kampanyası başvuruları ne zaman başlayacak?

Haber devam ediyor Haberin devamı
Haber devam ediyor Haberin devamı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum konut kampanyasının devamına ilişkin oldukça önemli bilgileri paylaştı. Bakan Kurum, TBMM’de AK Parti grup toplantısı ardından basın mensuplarına, sosyal konut projesinin içeriğine ilişkin detayları aktardı. İşte o bilgiler…

Parası ve telefonu çalınan seyyar satıcı kadından alışveriş için kuyruğa girdiler

Parası ve telefonu çalınan seyyar satıcı kadından alışveriş için kuyruğa girdiler

TOKİ ORTA GELİRLİYE YÖNELİK KONUT KAMPANYASI NE ZAMAN?

Bakan Kurum, “Alt gelir grubuna yaptık, emekliye, gazilere, şehit ailelerine gençlere. Şimdi inşallah sıra orta gelirde. Onu da yapacağız. Bu ay açıklamayı hedefliyoruz. İnşası devam eden tüm firmalar sürecin içerisine katılacak. Yılda 600 bin konut üretiliyor. Bunun yüzde 15-20’si bu skalaya giriyor. İnşallah tüm şehirlerde 100 bin konutu içerir bir kampanyayı başlatmak istiyoruz. Bu sayede yeni projelerin başlangıçlarını da hareketlendireceğiz. Düşük peşinat, uzun vade olacak. Bankalarla beraber çalışmalıyız, projenin finansmanına destek vermeleri için. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile de birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda başvuru sürecine ilişkin detaylar ile kimlerin kampanyadan yararlanabileceği ve fiyatlara ilişkin bilgiler için gözler bu ay içerisinde yapılacak açıklamalarda olacak.

Twitter'da mavi tik ücretli oluyor! Peki kullanıcılar için ne değişecek? İşte yanıtı...

Twitter’da mavi tik ücretli oluyor! Peki kullanıcılar için ne değişecek? İşte yanıtı…

Ekonomi Haberleri