TCMB Başkanı Kavcıoğlu ihracatçılarla bir araya geldi

TCMB Başkanı Kavcıoğlu ihracatçılarla bir araya geldi

24/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TİM Başkanı Gültepe ve ihracat temsilcileri ile TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde bir araya geldi.

TCMB Başkanı Kavcıoğlu, konuşmasının ardından ihracatçıların sorularını yanıtladı ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Kavcıoğlu toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kavcıoğlu değerlendirmesinde, “İhracatçılarımızın desteklenmesi noktasında Eximbank, bankalarımız ve Ticaret Bakanlığımız her türlü desteği veriyor. Onların uygulanmasında daha fazla neler yapılabiliriz onları konuştuk. Güzel de bir görüşme oldu.” ifadelerini kullandı.

Kavcıoğlu: Hedefli ve selektif kredi olmazsa olmazımız

Toplantıda reeskont konusu da dâhil tüm konuların gündeme geldiğini söyleyen Kavcıoğlu şöyle devam etti:

“Hedefli ve selektif kredi bizim olmazsa olmazımız. Yeni ekonomi programı içerisinde ihracatımızı artırmak ve cari dengenin sağlanması noktasında hedefli kredilerimizi inşallah yine ihracatçılarımız kanalıyla kullanmaya ve kullandırmaya devam edeceğiz. Tüm Türkiye çok rahatlıkla tüm kredilere ulaşıyor, bir sıkıntı yok. İhracatçılarımız memnun biz de memnunuz.”

Toplantının ardından değerlendirmede bulunan Gültepe, “Bugün Merkez Bankası Başkanı Sayın Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Dış Ticaret Kompleksi’mize teşrif ederek, ihracatçılarımızla bir araya geldi. TİM Başkanı olarak, bugünkü istişare ve diyalog ortamını son derece kıymetli buluyorum. İhracatçılarımız ve kamu kurumlarımız arasındaki diyaloğun güçlü tutulmasını önemsiyoruz. Bu sayede ihracatçılarımızın meselelerinin hızla çözüme kavuşacağına inanıyoruz” diye konuştu.Ekonomi Haberleri