Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Rüzgarın şiddetli olacağı bilgisini almasaydık daha ümitvar olacaktık

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Rüzgarın şiddetli olacağı bilgisini almasaydık daha ümitvar olacaktık

24/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangını devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Muğla Afet Koordinasyon Merkezi’nde yangınla ilgili son durumu gazetecilerle paylaştı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, yangının kısa sürede söndürülmesi için çalıştıklarını belirten Kirişci, “Ümitsiz değiliz, çalışmalarımızı yarın da aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Temennimiz bu yaşamız olduğumuz hadisenin kısa zamanda olumlu bir şekilde neticelenmesidir. İnşallah bunu yarın rüzgarın eğer bu kadar şiddetli olacak bilgisini almamış olsaydık daha fazla ümitvar olacaktık. Ama ümitsiz değiliz, yarın da çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Tüm personele ve basın mensuplarına da teşekkür eden Kirişci, herkesin çalışmalara emek verdiğini, katkı sunduğunu ifade etti.

Kirişci, “Bu arada kendileri burada yok ama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın burada bazı ailelere değil, ihtiyaç sahibi bütün ailelere, tahliye edilen evleri karşılığında 3’er bin lira nakit olarak ödeme işlemleri de gerçekleştirilmiştir. Bakanlığımızın ve dolayısıyla hükümetimizin bu faaliyetini de paylaşmak isterim” ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bilgilendirme sırasında eksiklikleri sorumlu müdürlere sorup, giderilmesi konusunda talimat verdi. (HABER MERKEZİ)

Ekonomi Haberleri