‘Stad da yıkılsa biz futbol oynamaya devam edeceğiz’

‘Stad da yıkılsa biz futbol oynamaya devam edeceğiz’

05/03/2023 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Bursaspor maçı öncesi ırkçı saldırılara hedef olan Amedsporlu futbolcular duygularını anlattı. 

Kaleci Cantuğ Temel, takımın sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklamasında şunları söyledi: “Futbolla alakası olmayan bir ortamda güzel bir mücadele verdik. Camiamızı tebrik ediyorum. Şampiyonluk yolundayız, bu yolda böyle küçük taşlara takılabiliriz. Mermi de atılsa, bıçak da atılsa, stad da yıkılsa biz futbol oynamaya devam edeceğiz.

Ülkemizin zor günler geçirdiği bu zamanda insanları sevindirmeye, güzel futbol izletmeye çalışacağız. O kadar cisim atıldı ama beni en çok yaralayan üzerinde bayrağımızın bulunduğu Türkiye haritalı cisim oldu. Milliyetçilik yapacağım derken ülkesinin değerlerini yerlere fırlatması bir polis çocuğu olarak beni çok yaraladı.

Amedsporlu olan olmayan, iyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim. Bugün ikinci Göztepe-Altay olayı yaşanabilirdi. Oynadığımız maçın durdurulması için sanırım bizim de ağır yaralar almamız gerekiyordu. Herkesten ricam artık kimse futbol yüzünden ölmesin, yaralanmasın.”

RAŞİT YÖNDEM: HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Futbolculardan Raşit Yöndem ise “Bana terörist diye bağıranlara hakkımı helal etmiyorum. Bursalı anne, Bursa’ya devlet kurumlarında 15 sene hizmet eden babanın, bu vatanın çocuğuyum. Sahaya madde atıp, hepsi bu vatanın evlatları olan ekmek parası kazanıp ailesine bakan futbolculara terörist deyip, yaraladınız, vatanı kurtardınız 👏” ifadelerini kullandı.   

AMEDSPOR BAŞKANI: TFF BAŞKANI TELEFONUNU KAPATTI

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım da Twitter’dan şu paylaşımı yaptı: “Dünden beri yaşanan bütün barbarlığa, saldırılara, müdahalesizliğe, TFF başkanının telefonunu kapatmasına, hakemin maçı tatil etmesi için birinin ölmesini beklemesine rağmen sahada korkusuzca mücadele eden aslanlarımızı hocalarımızı ve yöneticilerimizi tebrik ederim.” (HABER MERKEZİ)

 Ekonomi Haberleri