Soylu mu daha düzgün bir adam ben mi daha düzgün bir adamım?

Soylu mu daha düzgün bir adam ben mi daha düzgün bir adamım?

08/11/2022 Kapalı Yazar: seviT24 Haber Merkezi

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ve derneğin üyesi 21 avukatın yargılandığı davanın karar duruşması bugün de devam ediyor.

Avukatların yargılandığı Çağdaş Hukukçular Derneği davasında savunma yapan Selçuk Kozağaçlı, bazı fotoğraflarının iddianamede, “terör örgütü yöneticisi olduğunun delili” olarak öne sürüldüğünü belirtirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun kamuoyuna yansıyan bazı tartışmalı kişilerle fotoğraflarını anımsattı. Kozağaçlı, mahkeme heyetine, “Şimdi elinizi vicdanınıza koyun, Süleyman Soylu mu daha düzgün bir adam ben mi daha düzgün bir adamım” dedi.

Soma davasının da aralarında bulunduğu çok sayıda davada yoksul insanların davalarını üstlendiğini anlatan, “26 senelik avukatım toplam kazancım, kiralardan sonra, 100 bin lira, 200 bin lira değildir” diye konuştu.

Selçuk Kozağaçlı, ‘Karamazof Kardeşler’ romanında Dimitri Karamazof’un babasını öldürmediğini, ancak babasının iyi bir insan olmadığını vurguladığını hatırlatırken, kendi durumunu,
“Silahlı siyaseti siyaset alanı dışında gören biri değilim. Hayatım boyunca silahlı siyaset yapanlara karşı olmadım. Anayasal düzenin silahla değiştirilmesini ister miyim, evet isterim, Dimitri Karamozof düşüncesiyle. Ama bana sorunuz, ‘DHKPC yöneticisi misin’ ise hayır, değilim! Gerçek soru budur” sözleriyle özetledi.

TIKLAYIN | İlhan Cihaner ÇHD davasında konuştu: ‘Kumpas’ davalarının tüm defoları bu davada söz konusu, savunma mesleği sanık sandalyesinde

TIKLAYIN |  Avukatların yargılandığı ÇHD davasında 8 yıl sonra ‘dijital deliller’in getirildiği açıklandı; İlhan Cihaner ‘Fethullahçı çetenin ürettiği deliller köküne kadar araştırılsın’ dedi

TIKLAYIN | ÇHD davasının tanığı: Suikast emrini Ebru Timtik değil, istihbarat görevlisi verdi

TIKLAYIN | ÇHD davasında tutukluğa devam kararı: “10 sene boyunca hiç tahliye talep etmedim, yapabilecek yargıç için talep gerekmez”

TIKLAYIN | Avukatların yargılandığı ÇHD davasında karar duruşması başladı: Dijitallere 19 ay sonra ekleme yapılmış

Yargılanan avukatlarMütalaasını 15 Kasım 2021’de hazırlayan ve 21 Kasım’daki duruşmaya sunan savcının cezalandırılmasını istediği avukatlar şöyle:

Selçuk Kozağaçlı, Taylan Tanay, Barkın Timtik, Oya Aslan, Günay Dağ, Betül Vangölü Kozağaçlı, Güçlü Sevimli, Gülvin Aydın, Güray Dağ, Efkan Bolaç, Serhan Arıkanoğlu, Mümin Özgür Gider, Metin Narin, Sevgi (Özer) Sönmez, Alper Tunga Saral, Rahim Yılmaz, Selda (Kaya) Yılmaz, Naciye Demir, Özgür Yılmaz, Şükriye Erden.
Hakkında yakalama kararı infaz edilemeyen avukat Zeki Rüzgâr yönünden de davanın tefrik edilmesi (ayrılması) talep edildi.

 

Ekonomi Haberleri