Soylu: Hangi belediyesine el atsak içerisinden terör örgütü iltisaklısı çıkıyor

Soylu: Hangi belediyesine el atsak içerisinden terör örgütü iltisaklısı çıkıyor

20/08/2022 Kapalı Yazar: seviİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Bayburt İl Başkanlığını ziyaret etti. Soylu, batıl cephesinin neleri ihtiva ettiğini, neleri içerdiğini bildiklerini, yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi:

* Ellerine fırsat gelse Apoyu dışarı çıkaracaklar. Ellerine fırsat gelse Seloyu dışarı çıkaracaklar. Ellerine fırsat gelse Amerikanın talimat verdiği adamları dışarı çıkaracaklar. Ellerine fırsat gelse PKKnın, PYDnin ellerini kollarını sallayarak bu bölgede gezmesini sağlayacaklar. Ellerine fırsat gelse KHKlı deyip FETÖden bu ülkeye zarar verenleri, kamudan bizim dışarı çıkardıklarımızı, attıklarımızı bu ülkenin rahat rahat adım atabilmesi için temin ettiklerimizi birer birer yine devletin içerisine yerleştirecekler.

* Ellerine fırsat gelse Türkiyenin savunma sanayisini tarumar edecekler, bizi Batıya mahkum edecekler. Ellerine fırsat gelse S400ü göndeririz, yerine teslim ederiz deyip Türkiyeyi savunmasız bir noktada bırakacaklar. Ellerine fırsat gelse gidecekler Türkiyeyi öbür taraflarda temsil ederken aynen geçmişte olduğu manzaralar gibi, bizim karşımızda ayak ayak üstüne atarken bizi süklüm püklüm bir halde bırakacaklar. Buna fırsat vermeyelim.

HELALLEŞME ÜZERİNDEN MİLLETE YENİ TEZGAH KURMA AYAKLARININ HEPSİ SAMİMİYETSİZLİK FOTOĞRAFI

Soylu, Bir gecede geriye döndürürler ifadesini kullanarak, Bırakın o bugünkü mavralarını, tafralarını. Yani helalleşme üzerinden millete yeni bir tezgah kurma ayaklarının hepsi samimiyetsizlik fotoğrafıdır. Bir günde açığa çıkıyor. Onun için genç nesillerimizi bunlar teslim alırlarsa sadece bu coğrafya değil, etrafımızdaki coğrafyada da hüzün olur. Türkiye bu aldığı istikameti, Türkiye bu yürüdüğü yolu, Türkiye kazandığı bu anlayışı bunlar sayesinde dumura uğratır diye konuştu.

BELEDİYELERİ TERÖR ÖRGÜTÜ YUVASI MI YAPTIRAYIM?

Bunlar üç koyunu güdemezler diyen Bakan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

* Hangi belediyesine el atsak içerisinden terör örgütü mensubu, terör örgütü iltisaklısı çıkıyor. Attırıyoruz, adamlar Yunanistana kaçıyorlar. Yunanistandan, Beni İstanbul Büyükşehir Belediyesinden attırdılar diyorlar. Bana kızıyorlar, Niye bu soruşturmaları yapıyorsunuz?

* Belediyeleri terör örgütü yuvası mı yaptırayım? Bizim görevimiz nedir? Bu ülkeyi terörden muhafaza etmek değil mi? Kalkıp, Allah razı olsun, bizi uyandırdınız, size teşekkür ediyoruz, bir eksiklik yapmışız hatamızdan geri dönüyoruz diyeceğine meseleyi siyasallaştırıp, Acaba biz buradan nasıl kurtuluruz? çaresi içerisindesiniz.

* Bana vurduğunuz kadar terörü vursaydınız, belki milletin gönlünde yer edebilme fırsatına sahip olabilirdiniz. Onun için onlar ne derse desin, biz yolumuza hep birlikte devam edeceğiz. AA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri