‘SMA hastası çocuğum can çekişiyor’ dedi, bakanlık önünde kendini yakmaya çalıştı

‘SMA hastası çocuğum can çekişiyor’ dedi, bakanlık önünde kendini yakmaya çalıştı

17/06/2022 Kapalı Yazar: seviBir ambulans şoförünün yoğun bakım bulamadığı için Sağlık Bakanlığı önünde eylem yapmasının ardından, bu kez iki kişi SMA’lı çocukları için Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı.

SAĞLIK BAKANI BURAYA GELSİN

SMA TİP 1 hastası Göktuğ bebeğin babası Atakan Altunöz, bakanlık önünde benzin dökerek kendisini yakma tehdidinde bulunurken, yanındaki kadın ise SMA değil, Göktuğ kazanacak yazılı pankart taşıdı.

Çevredekilerin ikna etmeye çalıştığı vatandaş, “Sağlık Bakanı buraya gelecek, benim evladım can çekişiyor” dedi. Çevredekiler “Çocuğunu düşün yapma” diyerek uyarırken, eylemciler ise, “Sağlık Bakanı gelmeden gitmeyeceğiz” karşılığını verdi.

CHPLİ VEKİL PAYLAŞARAK BAKAN KOCAYA SESLENDİ

Görüntüleri paylaşan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık sistemindeki çöküş, vatandaşlarımızın isyanında vücut buluyor. Onkoloji hastasına yer bulamayan ambulans şoförü arkadaşımızın ardından, bugün de SMAlı yavrusu için bakanlık önüne giden vatandaşımızSn. Koca, bu çığlıklara daha ne kadar kulaklarınızı tıkayacaksınız?” ifadelerini kullandı.

MECLİSİN GÜNDEMİNE TAŞINDI

TBMM Genel Kurulu’nda da konuyu gündeme taşıyan Murat Emir, “İnsanlar hastaneden randevu alamıyor, tetkiklerini yaptıramıyor. Tomografi, MR randevuları aylar sonrasına veriliyor, bunu hepimiz biliyoruz. Geçen gün bir ambulans şoförü yoğun bakım bulamadığı için eylem yaptı. Türkiye fotoğrafı bu, sağlık sistemi çökmüş durumda” ifadelerini kullanmıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri