Şişli’deki scooter kazasının duruşması ertelendi

Şişli’deki scooter kazasının duruşması ertelendi

16/08/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Şişli Halaskargazi Caddesi’nde 12 Temmuz gecesi, Hakan Akçelik kontrolündeki otomobil, scooter kullanıcısı Dilara Gül’e çarptı. Ağır yaralanan Gül, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Hakan Akçelik hakkında “taksirle ölüme neden olma” suçundan iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

Çelik, bugün ilk kez hâkim karşısına çıktı. Çelik, arabayı kullandığı sırada yolda kimseyi görmediğini öne sürerken, Gül ailesinin avukatı sanığın çelişkili ifadeler verdiğini söyledi. 

Çelik’in tutukluluk halinin devamına karar verilirken duruşma bir hafta sonraya ertelendi.

‘ÇARPTIKTAN SONRA HEMEN DURDUM’

DHA’nın haberine göre, İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanık Hakan Akçelik getirildi. Hayatını kaybeden Dilara Gül’ün annesi Neşe Gül ve babası Arif Gül de duruşmada hazır bulundu. Sanık Hakan Akçelik, “Vefat eden ailenin acısını paylaşıyorum, çok üzgünüm” diyerek savunmasına başladı. Akçelik, “Olay tarihinde ölen kardeşimin üstünde koyu renkli kıyafetler vardı. Sokakta aydınlatma yoktu. Kendi şeridimde ilerlerken bir anda çarptığımı fark ettim. Bunun öncesinde kesinlikle kimseyi görmedim. Çarptıktan sonra hemen durdum. Yanına gittim yardımcı olmak istedim. Çevredeki vatandaşlar ‘ambulans gelsin’ dediler. Bir anda bir grup üzerime saldırıp beni linç etmek istedi. Başka bir grup da beni oradan uzaklaştırdı. Beni 300-400 metre ilerideki bir otele getirdiler. Burada polisin gelmesini bekledim. Yaşanan olaydan dolayı çok pişmanım. Benim de 4 yaşımda çocuğum var. Ailem mağdurdur, kirada oturuyoruz. Tahliyemi talep ediyorum” dedi. Sanığın avukatı Erhan Oğuz Düzcü ise müvekkilinin kusuru olmadığını belirterek tahliyesini istedi.

‘HIZINI ARTIRDIĞI İÇİN OLAY MEYDANA GELDİ’

Gül ailesinin avukatı Vahit Kuzu “Sanık vekili olayı ajite ederek anlatmıştır. Fakat görgü şahitleri olayı farklı anlatmaktadırlar. Şahitler çok hızlı iki araç geçtiğini sonrasında çarpma sesi duyup yerde yatan bir kız gördüklerini söylemişlerdir. Sanık ise ilk ifadesinde maktülü gördükten sonra sola kırdığını, savcılıkta görmediğini, burada da görmediğini söylemiştir. Çelişkili ifadeler vardır. Muhtemelen sarı ışıkta bir an önce geçmek için hızını artırdığı için bu olay meydana gelmiştir. Maktül karşıdan karşıya geçerken olmuştur. Görüntüler sanığın hızlı gittiğini hızını daha da artırdığını göstermektedir. Olayda bilinçli taksir söz konusudur. Şikayetçiyiz. Tutukluluk halinin devamını talep ederiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 

Ekonomi Haberleri