Şimdiden bir yönetim ittifakı oluşturulmalı

Şimdiden bir yönetim ittifakı oluşturulmalı

18/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin düzenlediği “İzmir Muhtarlar Buluşması”nda konuştu. Siyasi partiler arasında ittifakın seçim öncesi kurulmasının, seçim sonrası zaman kaybetmemek adına da önem taşıdığını söyleyen Karamollaoğlu, “Seçime giderken aslında ben seçimlerden önce bir koalisyon görüşmesinin olamayacağını her zaman söylüyordum ama işler, şartlar değişti. Şimdiden bir yönetim ittifakı oluşturulmazsa yarın seçimlerden sonra bunu oluşturmak zaman alır veya mümkün olmaz” dedi.

Muhtarlarla bir araya gelen Saadet Partisi liderinin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“Milletimiz tercihini bugünkü iktidardan yana ortaya koydu. Şimdi o problemin ne kadar önemli olduğunu, bizi ne kadar etkilediğini gördük. Herkes yaşayarak gördü. Artık kanaatlerin değiştiğini zannediyorum. Bundan dolayı da iktidar partisinden ayrılan 2 grupla birlikte 6’lı bir masa oluşturuldu.

Seçime giderken aslında ben seçimlerden önce bir koalisyon görüşmesinin olamayacağını her zaman söylüyordum ama işler, şartlar değişti. Şimdiden bir yönetim ittifakı oluşturulmazsa yarın seçimlerden sonra bunu oluşturmak zaman alır veya mümkün olmaz. O halde biz bir araya gelelim, ülke meselelerini görüşelim, seçime belli konularda ittifak etmiş olarak gidelim, süratle bu sistemi değiştirelim.

Eğer biz seçim öncesi de olsa bir koalisyon oluşturuyorsak asgari müştereklerde birleşmek mecburiyetindeyiz. Şu anda 6’lı masa dediğimiz masanın yaptığı bundan ibaret.” (HABER MERKEZİ)

Ekonomi Haberleri