Sevgi Yiğit, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu

Sevgi Yiğit, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu

11/06/2022 Kapalı Yazar: seviCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre, Sevgi Yiğit Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına görevlendirildi.

Yayımlanan kararda Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12nci ve 13üncü maddeleri gereğince Sevgi Yiğit görevlendirilmiştir denildi.

SEVGİ YİĞİT KİMDİR?

1973 yılında Karabükte doğdu. Fatih Kız Lisesi’nden mezun olan Yiğit, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu’nda yönetici olarak görev yapmaktadır. 6 Mayıs 2018’de yapılan 6. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Sevgi Yiğit, 8 Ocak 2019’da tanıtım ve medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 24 Mart 2021’de yapılan 7. Olağan Kongre’de AKP MKYK üyeliğine seçildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri