Sağanak yağışa dikkat: Kütleler İstanbul’a giriş yapıyor!

Sağanak yağışa dikkat: Kütleler İstanbul’a giriş yapıyor!

31/08/2022 Kapalı Yazar: sevi


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ve küresel tahmin sistemlerinin verilerine göre Türkiye haftanın geri kalanında yağışlı günler yaşayacak. AKOM tarafından uyarıları yapılan yağmur yüklü kütleler sabah saatlerinden itibaren Meteoroloji radarında görünmeye başladı. İstanbulun batısı ve Trakyaya kuzeyden giriş yapacak olan kütlelerin yoğun yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Hafta boyu sağanak yağış aralıklarla sürecek.

YAĞIŞLAR KUVVETLENECCEK, SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Marmara’nın doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Marmara ve Kuzey Egede 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri