Restoranlara Ramazan’a kadar ‘fiyat sabitleme’ çağrısı geldi

Restoranlara Ramazan’a kadar ‘fiyat sabitleme’ çağrısı geldi

12/01/2023 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, zincir ve yerel marketlerin fiyat sabitleme ve indirim kampanyalarının diğer sektörlerde de hayata geçmesi, enflasyonla mücadeleye tüm işletmelerin destek vermesi gerektiğini söyledi.

Son dönemde birçok emtia ve girdi fiyatında gerileme yaşandığını, dolardaki hareketliliğin durulduğunu, akaryakıt fiyatlarının düştüğünü, elektriğe bir zam gelmeyeceğinin açıklandığını anlatan Bingöl, “Bu nedenle tüm restoran ve lokantalara ramazan ayına kadar fiyat sabitleme çağrısında bulunuyoruz. Gelin, enflasyonla mücadelede hep beraber elimizi taşın altına koyalım” diye konuştu.

Bingöl, ramazan ayının başlamasına yaklaşık 2,5 ay kaldığını hatırlatarak, bu süreçte fiyatların artırılmamasının tüketicilere yönelik önemli bir destek olacağını da söyledi.

İŞLETMELERİ ‘KAPILARA MENÜ ASIN’ ÇAĞRISI 

TÜRES Başkanı Bingöl, son zamanlarda özellikle orta gelirlilere hitap eden restoran ve lokantalarda tüketicilerin sürpriz fiyatlarla karşılaştığına dair şikayetler aldıklarını aktardı. “Lüks restoranlara gidenler zaten fiyatların yüksek olduğunu biliyor ancak normal işletmelerde bile fahiş ve haksız fiyatlamaların yaşandığını duyuyoruz” diyen Bingöl, müşterilere dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

AA’nın aktardığına göre; Bingöl, “Müşterilerin yüksek ve sürpriz fiyatlarla karşılaşmamaları için işletmelere, ‘kapılarına menüleri asmaları’ çağrısında bulunuyoruz. Bu konuda girişimlerimiz de olacak. Gelen müşteri oturmadan fiyatlara bakabilsin ve sonradan bir sürprizle karşılaşmasın” şeklinde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin iş dünyasına “fiyat sabitleme ve indirim” çağrısının ardından zincir marketler peş peşe ‘fiyat sabitleme’ duyurusu yapmıştı.   (HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

 

Ekonomi Haberleri