Onu Ajax ailesine teslim ediyoruz

Onu Ajax ailesine teslim ediyoruz

20/08/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Trabzonspor’un 19 yaşındaki futbolcusu Ahmetcan Kaplan, Hollanda’nın Ajax takımına transfer oldu.

61saat’e konuşan Kaplan’ın babası ve Boztepe Mahallesi Muhtarı Yücel Kaplan, “Trabzonsporumuzun ne kadar büyük bir takım olduğunu tüm dünya bir kez daha görmüş oldu. Altyapıya önem veren takımımız dünya devlerine futbolcu üreten bir merkez haline gelmiş bulunmaktadır. Çok mutluyuz gururluyuz. Şehrimiz adına ülkemiz adına büyük bir övünç kaynağı. Çok şeyler söylemeye gerek yok, Allah’ım utandırmasın inşallah” ifadelerini kullandı.

“Azimle, gayretle, birçok şeyden geri kalarak, parayı hiçbir zaman ön planda tutmayarak, fedakarlık ederek Ahmetcan bu başarıya ulaştı” diyen Kaplan, “Bir dünya kulübünü olan Ajax yönetimine de tercihlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Nasıl Trabzonspor’da iken hocalarına ‘Eti sizin kemiği bizim’ demişsek aynı şekilde Ajax yönetimine de hocalarına da diyeceğim odur” şeklinde konuştu.

Ahmetcan Kaplan’a başarı dileğinde bulunan Yücel Kaplan, “Dilerim başarılı olur, dilerim bizlerin yüzünü kara çıkartmaz, dilerim şehrimiz ve ülkemiz adına güzel bir performans sergiler. Buna inancım tam. Bu şehrin evladı olarak ona sahip çıkan başta Trabzonspor yöneticilerimize, tektik heyete ve tabi ki taraftarlarımıza teşekkür ediyor, evladımızı Ajax ailesine teslim ediyoruz. Yolu bahtı açık olur inşallah” dedi.

Ekonomi Haberleri