Nebati GES’in yıllık getiri oranını açıkladı

Nebati GES’in yıllık getiri oranını açıkladı

12/06/2022 Kapalı Yazar: seviHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Gaziantepte yaptığı konuşmada Gelir Endeksi Senetler (GES) hakkında açıklamada bulundu.

Nebati, 20 Aralıktan bu yana uygulamakta olduğumuz KKMye ilaveten GESin ihraç edileceğini açıkladık. GESler bireysel yatırımcılara yönelik. 15 Hazirandan itibaren talep toplanacak. Yıllık bileşik getiri yüzde 23.04 olacak. GESlere konu olan KİTlere aktarılan hasılat performansı beklenenin üzerinde geldiğinde yatırımcılara ilave getiri sağlayacak dedi.

İNSANLAR İŞ BULUYOR, ÇARKLAR DÖNÜYOR

Nebati ayrıca, tüketici kredilerinde uygulanan makro ihtiyatı politika gereği sıkılaşmaya gidildiğini söyledi.

Tüketici kredilerinde buna rağmen dar gelirli vatandaşlarımız için pozitif ayrımcılığa devam edeceğiz diyen Nebati, 50 bin TLye kadar olan kredilerde vadelerde azaltmaya gitmedik diye konuştu.

Nebati, kamu maliyesindeki sağlam duruşu sürdüreceklerini ve mali disiplinden taviz vermeyeceklerini de belirterek Serbest piyasa koşullarında büyüme devam ediyor ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Nebati, yine tepkilere neden olan çarklar dönüyor söylemlerine yer verdi. Nebati, Ülke büyüyor, insanlar iş buluyor, çarklar dönüyor. Vergi kanununda istihdamı teşvik edecek pek çok düzenleme yapıldı. Bu yıl enflasyonla mücadele kapsamında 239 milyar lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz diye konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/ekonomi.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri