Nasreddin Hoca’nın borç ödeme fıkrası gibi bir safsata uydurdular; aklı başında ekonomistlerin ne mandacılığı ne tetikçiliği kaldı

Nasreddin Hoca’nın borç ödeme fıkrası gibi bir safsata uydurdular; aklı başında ekonomistlerin ne mandacılığı ne tetikçiliği kaldı

23/10/2022 Kapalı Yazar: sevi


CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ABD’li Profesör Max Gillman’ın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a enflasyonla mücadele konusunda verdiği tavsiyeye ilişkin olarak, “Nasreddin Hoca’nın borç ödeme fıkrası gibi bir safsata uydurdular. Kendilerini uyaran aklı başında ekonomistlerin ne mandacılığı ne de tetikçiliği kaldı. Yurt dışından safsatalarının reklamı için getirdikleri ekonomist ise Erdoğan’a IMF kapısını göstermiş” dedi.

Faik Öztrak, sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 29 Eylül 2022 tarihinde düzenlenen “Pandemi Sonrası Dönemde Ekonomi Paradigmasında Dönüşüm ve Yükselen Ülkeler” zirvesine katılan Profesör Max Gillman’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği ekonomi tavsiyelerini değerlendirdi.

Gillman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmeye ilişkin, “Yükselen enflasyonu kontrol altına almaya çalışmak için Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) kredi aramaya kendisini teşvik ettim” dedi.

Öztrak ise Sözcü Gazetesi’nin konuya ilişkin haberini alıntıladı ve şu paylaşımı yaptı:

“Nasreddin Hoca’nın borç ödeme fıkrası gibi bir safsata uydurdular. Kendilerini uyaran aklı başında ekonomistlerin ne mandacılığı ne de tetikçiliği kaldı. Yurt dışından safsatalarının reklamı için getirdikleri ekonomist ise Erdoğan’a IMF kapısını göstermiş.”

TIKLAYIN | ABD’li profesör Gillman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde IMF’yi tavsiye etti

Ekonomi Haberleri