Marmaris’teki orman yangını 4. gününde sürüyor

Marmaris’teki orman yangını 4. gününde sürüyor

24/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


Muğla’nın Marmaris ilçesinin Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde ormanlık alanda 21 Haziran akşamı henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın, dördüncü gününde devam ediyor. Alevlere gece boyunca karadan çok sayıda ekip ile müdahale edilirken, sabahın ilk ışıklarıyla hava müdahalesi tekrar başladı.

Yangının Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yakınlarına kadar geldi. Bunun üzerine orman ve itfaiye ekipleri dün alevlerin önüne geçmek için güvenlik koridoru açtı.

Alevlere, sabahın ilk saatlerinden itibaren havadan da müdahale edilmeye başlandı. Ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Ayrıntılar gelecek…


Gece neler yaşandı?

Muğla Büyükşehir Belediyesi geceden fotoğraf paylaştı: Yangın Yeşilbelde Mahallesi’ne doğru ilerliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi geceden paylaştığı fotoğraflara, “Bu gece de hepimizin için uzun ve zor geçecek. Yangın Yeşilbelde Mahallesi’ne doğru ilerliyor. Tüm ekipler yangının yerleşim alanına sirayet etmemesi için yılmadan yorulmadan mücadelelerine devam ediyor” notunu düştü.

Soylu’dan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına Türk Kızılay başta olmak üzere akredite sivil toplum kuruluşlarının ormancılarla birlikte müdahalede bulunduğunu bildirdi. Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gün döndü, gece yarısı. Yangınla mücadele devam ediyor. Kızılay başta olmak üzere, her birine müteşekkir olduğumuz akredite sivil toplum kuruluşları, kahraman ormancılarımızla birlikte yangına müdahale ediyorlar. Allah hepsinden razı olsun” ifadesini kullandı.

Bakanlar Soylu ve Kirişci Marmaris’te yangın sahasını gece havadan inceledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Marmaris’teki yangın bölgesine ekip gönderdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmalarına destek için bölgeye 14 araç ve 32 personel gönderdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Marmaris’e bağlı Hisarönü Mahallesi Bördübet bölgesindeki orman yangını söndürme çalışmalarına katılmak üzere İtfaiye Dairesi Başkanlığında 2 arazi tipi müdahale aracı, 2 arazöz ve 12 itfaiye personeli, ANFA’dan 3 su tankeri ve 6 personel, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığından 1 su tankeri ve 2 personel, Fen İşleri Dairesi Başkanlığından 1 dozer, 1 ekskavatör, 2 çekici, 1 araç ve 9 personel ile Deprem Dairesi Başkanlığından 1 araç ve 3 personel yola çıktı.

Toplam 14 araç ve 32 personelden oluşan ekip, saat 23.00 itibarıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığının merkez istasyonundan Muğla’ya hareket etti.

Sağlık Bakanı Koca: Yangından 29 kişi etkilendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınından 29 kişinin etkilendiğini ve 12’sinin ambulanslarla hastaneye sevk edildiğini belirterek, tedavisi devam eden 2 kişi bulunduğunu bildirdi.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Marmaris’e bağlı Hisarönü Mahallesi Bördübet bölgesindeki orman yangınından etkilenenler olduğunu açıkladı. Son durum itibariyle yangından 29 kişinin etkilendiğini aktaran Koca, “12 kişi olay yerindeki ambulanslarla hastaneye nakledildi, 17 kişi ise nakle ihtiyaç duymadı. Hastanede tedavisi devam eden 2 kişi var” ifadesini kullandı.

TIKLAYIN – Rüzgârın ve artan sıcaklığın harladığı Marmaris’teki orman yangını 3. gününde sürüyor

 

 Ekonomi Haberleri