Marmaris yangını çöplüğe ulaştı – Son dakika haberleri – Sözcü

Marmaris yangını çöplüğe ulaştı – Son dakika haberleri – Sözcü

23/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


Muğla’nın Marmaris ilçesinde 3 günden bu yana devam eden yangın Değirmenyanı Mahallesi’ni de aşarak çöplerin toplandığı katı atık alanına ulaştı. Yeşilbelde Mahallesi tehdit altında.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 3 günden bu yana devam eden yangında 45 helikopter 12 uçakla söndürme çalışmaları sürerken, alevlerin önü alınamadı. Yangın Değirmenyanı Mahallesi’ni de aşarak çöplerin toplandığı katı atık alanına ulaştı. Yeşilbelde Mahallesi tehdit altında.

SOYLU’DAN SABOTAJ İDDİASINA YANIT

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son duruma ilişkin bilgi verdi. Bakan Soylu, sabotaj iddiasıyla ilgili “Yangının nasıl çıktığına yönelik bir tespitimiz ve kimliğimiz var” dedi. Bakan Kirişci ise, yangına 12 uçak ve 45 helikopterle müdahale edildiğini şu ana kadar yaklaşık 3 bin hektarlık alanın zarar gördüğünü açıkladı.

Marmaris üç gündür yanıyor, Bakan Kirişçi'nin ilk sınavında kafa karıştıran açıklamalar İlginizi Çekebilir Marmaris üç gündür yanıyor, Bakan Kirişçi’nin ilk sınavında kafa karıştıran açıklamalarEkonomi Haberleri