“Korkuyor musun hala” sorusuyla reytinginize kurban etmeyin çocukları

“Korkuyor musun hala” sorusuyla reytinginize kurban etmeyin çocukları

25/02/2023 Kapalı Yazar: sevi


T24 Haber Merkezi

Derin Yoksulluk Ağı kurucusu ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda deprem bölgesinde çalışan gazetecilere seslendi. Özellikle bir gazetecinin ve yayın kuruluşunun ismini veren Foggo, “‘Korkuyor musun hala’ sorusuyla reytinginize kurban etmeyin çocukları” dedi. Foggo, yayıncıyı da etiketlediği gönderisine afet sonrası travma eğitimi almaları tavsiyesinde bulundu.

Hacer Foggo, twitter hesabından yaptığı paylaşımda depremzede çocuklara uzatılan mikrofonlara dikkat çekti. “Deprem bölgesinde çalışan gazeteci arkadaşlar, lütfen çocuklara mikrofon uzatmayın” diyen Foggo, gönderisine CNN Türk ve muhabiri Fulya Öztürk‘ü de etiketledi.

Foggo, Öztürk’e, “sizi izledim çocuklara zarar vermeyeyim diye paylaşmıyorum. “Korkuyor musun hala” sorusuyla raitinginize kurban etmeyin çocukları” dedi. Yayıncı kuruluşu CNN Türk’e ise, “afet sonrası travma eğitimi alın” tavsiyesinde bulundu.

TIKLAYIN | Kemal Kılıçdaroğlu medya mesuplarına seslendi: Çocuklarımızı travmalardan korumak zorundayız; yayınlarda bu hassasiyeti bekliyorum

TIKLAYIN | Depremzede çocuklara mikrofon uzatılmasına tepki: İstismara son verin!Ekonomi Haberleri