Konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin detayları belli oldu

Konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin detayları belli oldu

07/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın kabine toplantısı sonrası duyurduğu konutlarda ısı yalıtım kredi paketinin detayları belli oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, kredi doğrudan yalıtım firmasının hesabına aktarılacak.

Kredinin 60 ay vadeli ve kredi faizinin 0,99 olduğu duyurulurken, konut başına azami 50 bin lira kredi kullanılabileceği ifade edildi.

Öte yandan kredinin yüzde 60ının yalıtım sözleşmesinin ibrazıyla, kalan yüzde 40ının da proje tamamlanıp Enerji Kimlik Belgesi alınmasıyla kullanılabileceği bildirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, detayları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez ile birlikte enerjide dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Konutlarda Isı Yalıtımı Kredisini hayata geçiriyoruz. öylelikle hem enerji verimliliğimizi artıracak hem de sera gazı emisyonunu azaltarak sürdürülebilir çevre politikalarımızı da destekleyeceğiz. Milletimize hayırlı olsun mesajıyla paylaştı.


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/ekonomi.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri