“Kolumu da kesseler AKP’ye oy vermem”

“Kolumu da kesseler AKP’ye oy vermem”

05/11/2022 Kapalı Yazar: seviCHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Develi’de vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi. Arıcılıkla uğraştığını söyleyen bir vatandaş, zamlara tepki göstererek, “Ben arıcılık yapıyorum. Her şeye yüzde 300 zam geldi, ben yüzde yüz zam yapabildim. Ben ömrümde şu kolumu da kesseler, AK Parti’ye oy vermem” dedi.

Sözcü’nün aktardığına göre; Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, beraberindeki parti yöneticileriyle birlikte Develi’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Arıcılık yaptığını söyleyen bir vatandaş zamlardan dert yakındı. Her şeye yüzde 300 zam geldiğini ifade eden vatandaş, “Ben arıcılık yapıyorum. Her şeye yüzde 300 zam geldi, ben yüzde yüz zam yapabildim. Şekeri, geçen sene 210 liradan topta şeker alıyordum, şu an 1150 lira” dedi.

“Kolumu da kesseler, AK Parti’ye oy vermem”

CHP’li Özer’in, “Bundan sonra oylar nereye?”  sorusuna ise vatandaş, “Ben ömrümde şu kolumu da kesseler, AK Parti’ye oy vermem” yanıtını verdi.

AKP’li belediye tarafından söz verilmesine rağmen yılan hikayesine dönen terminal hakkında şikayetlerini dile getiren başka bir vatandaş ise, “Mini terminal yaptılar. Bu Develi’ye yakışmıyor. Vatandaşın bekleyeceği yer yok” dedi.

“Ben asıl MHP’liydim, şimdi CHP’liyim”

Üst üste gelen zamlara da tepki gösteren vatandaş, “Ben asıl MHP’liydim, şimdi CHP’liyim. Bunu da herkes duysun. Söz veriyorum, oy vereceğim. Bundan sonra dünya dünya gelse oy vermem. 1 liraya aldığım soğan 11 lira, 15 liradan aşağı domatesi yiyemiyorum. 25 liradan aşağı salatalık alamıyorum” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşımız her şeyin farkında ve AKP’den bıkmış durumda”

Gerçekleştirdiği ziyaretlere ilişkin açıklama yapan CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ise şunları söyledi:

“Enflasyon rakamları açıklandı. Kimsenin TÜİK’in süslü enflasyonuna inandığı yok. Gerçek enflasyonu vatandaş yaşıyor ve ‘her şeye yüzde 300 zam geldi’ diyor. İstedikleri kadar algıyla, yalanla yol alsınlar vatandaşımız her şeyin farkında ve AKP’den bıkmış durumda. ‘Ömrümde şu kolumu da kesseler, artık AKP’ye oy vermem’ diyen vatandaşımız gibi milyonlarca kişi bu yalan, bu aldatan, kandıran düzenden hesap sormak için seçimi bekliyor.”

Ekonomi Haberleri