Kocasinan irtibat büromuz önünde silahlı saldırı girişimini şiddetle kınıyorum

22/04/2023 Kapalı Yazar: seviAKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AKP’nin İstanbul Kocatepe’de bulunan irtibat bürosuna silahlı saldırı girişimi olduğunu duyurdu.

AKP’nin İstanbul’daki irtibat bürosuna silahlı saldırı girişimi olduğu iddia edildi. AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, saldırı girişimini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duyurdu.

Kabaktepe paylaşımına, “Bahçelievler Kocasinan İrtibat Büromuz önünde gerçekleşen silahlı saldırı girişimini şiddetle kınıyor, konunun hukuk karşısında takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmaması en büyük tesellimiz. 

Bizler bu saldırılara fırsat vermeyecek ve hemşehrilerimizle tam bir demokrasi havası içerisinde buluşmaya devam edeceğiz.” ifadelerini yazdı.

DHA’nın aktardığına göre AKP’nin Bahçelievler’de bulunan Seçim İrtibat Bürosu’nun önünde silah sesleri yükseldi. Kocasinan Merkez Mahallesi, Yenibosna Kocasinan Yolu Caddesi’nde bulunan Seçim İrtibat Bürosu’nun önünden motosikletle geçen iki kişiden biri havaya ateş etti. İlk belirlemelere göre binada her hangi bir isabet olmazken polis, havaya ateş eden şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Ekonomi Haberleri