Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai türden numara çekiyorlar

Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai türden numara çekiyorlar

16/12/2022 Kapalı Yazar: seviAKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai türden numara çekiyorlar. Aynı masadasınız ayıptır, yapmayın. Kılıçdaroğlu, şimdi bu şekilde tokadı yiyor” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyasi yasak kararına ilişkin açıklamada bulundu. Yargı kararlarının eleştirilebileceğini söyleyen Aydemir, “Bunun üzerinden siyasette gelecek devşirmek, siyasette rakip gördüklerinizi ekarte etmeye çalışmak ucuzculuktur” diye konuştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kararı öğrendikten sonra Saraçhane’ye giderek İmamoğlu’na destek olmasına değinen Aydemir, şunları söyledi:

“Bir milletvekili olarak bu görüntüleri izleyince utandım, sıkıldım. Bu ne rezalet, neyin hesabındasınız? Hakkınızda bir karar verilmiş ve mahkum edilmişseniz normal olanı üzülmektir; üzülürsünüz, mahcubiyet duyarsınız. Elbette süreç devam ediyor, sonrasında aklanabilirsiniz. 

İmamoğlu, Genel Başkanı’na çalım atmanın peşinde. Garip bir durum. Ayrıca altılı masanın diğer ortağı Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için yol arıyor. Bunu da bir yol olarak bulduğunu zannediyor. Bunlardan Türk siyaseti adına mahcubiyet duyuyoruz. Bu millet irfanıyla sizi tartar.”

“Bir insan ancak bu kadar pespaye hale düşer”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan‘ın, “Selahattin Demirtaş’a yapılanları asla kabul etmiyoruz” dediğini de aktaran Aydemir, “Ali Babacan, utanmadan sıkılmadan onlarca insanın katlinde parmağı olan, Yasin Börü gibi gencecik evlatlarımızın katili hükmündeki insanı Saraçhane’de alkışlatıyor. Edepsizliğe bakar mısınız?” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu konuşurken Halk TV’nin yayını kestiğini ifade eden Aydemir, “Bir insan ancak bu kadar pespaye hale düşer ve altılı masa tarafından ancak bu kadar paspas haline getirilir” görüşünü ifade etti.

“Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai türden numara çekiyorlar”

Aydemir, “Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai türden numara çekiyorlar. Aynı masadasınız ayıptır, yapmayın. Meral Akşener, Kılıçdaroğlu sana milletvekillerini transfer etmişti; o olmasaydı, grup kuramayacaktın. Şimdi ona ayak oyunu çekiyorsun. Kılıçdaroğlu, şimdi bu şekilde tokadı yiyor” dedi. 

“Milletimiz bu tiyatroyu görüyor”

AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararını hatırlatarak “Ceza alan kişi üzülür. Biri ‘ceza aldım’ diye başka biriyle ‘çak’ yapıyor, birbirlerini kucaklayıp sevinç gösterileri yapıyorsa bu işte bir gariplik var demektir. Buna şaşılır, gülünür” diye konuştu.

Mahkeme kararının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyareti sırasında açıklandığını hatırlatan Turan, “İyi Parti Genel Başkanı Akşener ile İmamoğlu sarmaş dolaş birbirlerini kutluyorlar. İmamoğlu’nun eşi de garip garip bakıyor, ne olduğunu anlamaya çalışıyor, ‘Üzülsem mi ağlasam mı?’ diye bakıyor. Şu yaşıma geldim, bugüne kadar yargılama sonucu verilen bir cezanın ilk kez böyle karşılandığına şahit oluyorum. Milletimiz bu tiyatroyu görüyor” dedi. (AA) 

Ekonomi Haberleri