Kılıçdaroğlu: Bu Yeni Akit gibilerden çok var Sarayın elinde…

Kılıçdaroğlu: Bu Yeni Akit gibilerden çok var Sarayın elinde…

15/11/2022 Kapalı Yazar: sevi


CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bu Yeni Akit gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir” ifadelerini paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkındaki haber nedeniyle Yeni Akit Gazetesi’ne sert sözlerle yüklendi. Sosyal medya hesabından grup toplantısındaki konuşmasını paylaşan Kılıçdaroğlu, “Bu Yeni Akit gibilerden çok var Sarayın elinde. Gazete, televizyon süsü verilmiş provokasyon aparatları… Tüm bunlara rağmen milletimiz bu karanlık günleri atlatmayı bilecektir” dedi.

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu’nun “Kasım sonu Aralık başında hem Amerika’daki hem İngiltere’deki ve dünyadaki gelişmeleri de içeren, Türkiye nasıl bir hamle yapabilir, bu hamlenin parametreleri neler olmalıdır bunun çalışmalarını yapıyoruz… Halkımızdan ricam sabırla Bay Kemal’i beklesinler. Kasım’ı beklesinler. Çok ama çok güzel şeyler açıklayacağım” sözleri Yeni Akit Gazetesi tarafından çarpıtılarak, “Kılıçdaroğlu Ekim ayında ‘Kasım’ı bekleyin’ demişti! ‘Patlamayı mı kastetti?’ sorusu gündemde” şeklinde haberleştirilmişti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Yeni Akit Gazetesi’ne sert çıkmıştı.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı:

* “Milletimiz; tasada ve kıvançta beraber olmayı her zaman özlemiştir. Deprem olduğunda hep beraber koşarız. Milli maçlarda galibiyet olduğu zaman hep beraber seviniriz. Bu bizim atalarımızdan, babalarımızdan, ailelerimizden gelen bir haslettir. Birileri var ki, bu bağı koparmak için elinden geleni yapıyor. Birileri var ki bu; sevinci ve üzüntüyü paylaşmayı, kucaklaşmayı bozmak için elinden geleni yapıyor. Bu bağ unutulsun istiyorlar. İnsanlar birbirine sarılmasın, kucaklaşmasın istiyorlar. Acısını, sevincini birbirleriyle paylaşmasın istiyorlar.

“HESABINI SORACAĞIM”

* Toplumun kucaklaşmasını, birlik ve beraberliğini engellemek isteyenlerin; bazıları siyasetçi, bazıları gazeteci, bazıları da yönetici olarak aramızda geziyorlar. Zehir saçan bir dilleri var bu insanların. Emin olun, zehir saçan dilleri var. Terör saldırısından nifak nasıl çıkarabilirim diye arayış içine girenler var. Özür dilerim, ama bunlar artık alçak insanlar. Bu lafı kullanmak zorundayım. Terörden nifak çıkarıp, toplumu ayrıştırmak isteyenlerin tamamı alçaktır, bunu hiç kimse unutmasın. Bu ülkenin, milletin kucaklaşmasına güveniyorum.(Elindeki dövizde hakkında çıkan haberi göstererek) Bakınız şuna, bu bir aparat. Az önce söylediğim, toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kin ve öfke kusan, her şeyden bir şeyler yapmaya çalışan, sarayın beslemelerinin oluşturduğu bir aparattır bu.

* Herkesin bunu bilmesini isterim. Bu aparat ve bu aparatı kullananlar şunu çok iyi bilsinler: Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi terör örgütünün pusu kurduğu kişidir. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi, başka bir terör örgütünün saldırı planladığı kişidir, Adalet Yürüyüşü’nde oldu. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi, bir terör örgütünü bitirme planının yapıyor diye utanmadan, sıkılmadan suçladığınız kişidir. Bu yalanlarınızın, hedef göstermenizin, beş para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim. Hesabını soracağım. Herkes şunu çok iyi bilsin, biz CHP’yiz. Ben CHP’nin Genel Başkanıyım. İşine geldiğinde terör örgütüyle iş tutanların, ölüleri kaldırıp anayasa değiştirenlerin, işine geldiğinde teröristlerle mektup arkadaşı olanların bize vatan, millet dersi vermeye asla ve asla yürekleri yetmez. Hadlerini bilecekler.”

İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu’ndan seçim güvenliği mesajı: Hazırlıklarımız tamEkonomi Haberleri