Karamollaoğlu vatandaşlara çağrı yaptı: Şayiaların hiçbirine itibar etmeyin

Karamollaoğlu vatandaşlara çağrı yaptı: Şayiaların hiçbirine itibar etmeyin

06/05/2023 Kapalı Yazar: sevi


Kocaeli’de konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bu seçime giderken bir çok şayialar ileri sürüldü. Bunların hiçbirisine itibar etmeyin. Zaten milletimiz de itibar etmiyor. Bu seçim Allah nasip ederse, ülkemizin çektiği sıkıntılardan kurtulma seçimi olacak” dedi.

Karamollaoğlu vatandaşlara çağrı yaptı: Şayiaların hiçbirine itibar etmeyin

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Temel Karamollaoğlu Millet İttifakı İzmit Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ofisi açılışı için Kocaeli’ye geldi. Karamollaoğlu’nu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Millet İttifakı temsilci ve adayları karşıladı. Burada konuşan Karamollaoğlu, ardından Kocaeli Kongre Merkezi’nde, ‘Kocaeli Buluşması’na katıldı.

“PROBLEMLERİN ÇÖZÜLECEĞİNE İNANDIĞIMIZ BİR SEÇİME GİDİYORUZ”

Açılışta konuşan Karamollaoğlu, “Bir seçime gidiyoruz, zor bir seçime gidiyoruz. Ülkemizin geleceğini müsbet istikamette değiştirecek, siyasete damgasını vuracak, ülkemizin problemlerini çözeceğine inandığımız bir seçime gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BUN LARIN HİÇBİRİNE İTİBAR ETMEYİN”

Bu seçimde farklı görüşlere sahip altı siyasi partinin genel başkanları olarak bir araya geldiklerini belirten Karamollaoğlu, “Meseleleri masaya yatırdık, her konuda nasıl çalışacağımızı belirledik. Bunun üzerine seçim çalışmalarımız hamd olsun eksiksiz olarak tamamlandı. Huzur içinde seçime gidiyoruz. Bugün bir çok şayialar ileri sürülüyor. Bunların hiçbirisine itibar etmeyin. Zaten milletimiz de itibar etmiyor. Bu seçim Allah nasip ederse, ülkemizin çektiği sıkıntılardan kurtulma seçimi olacak” diye konuştu.

“BİZİM DERDİMİZ İNSANLARIMIZIN MESUT BAHTİYAR OLMASI”

“Bizim derdimiz ille de bir makama, bir mevkiye gelmek, bir takım imkanlara kavuşmak değil” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti;

“Bizim derdimiz bu ülkede yaşayanların daha mesut, daha bahtiyar olmalarıdır. Özellikle ekonomik konularda sıkıntı çekmemelerini sağlayacak ve buna da gönülden inanıyoruz.

“ADALET FELÇ OLMUŞ DURUMDA”

Ülkemizin problemleri belli. Aslında nasıl çözüleceği de belli. En önemli konu ülkemizde son yıllarda hasretini çektiğimiz adalet duygusu. Maalesef adalet, ülkemizde felç olmuş durumda. Biz adaleti kamil manada sağlarsak emin olun, problemlerimizin büyük bir kısmının kısa zamanda çözüldüğüne şahit olacağız. Adalet olmadan devlet olmaz. Adalet mülkün temelidir. Yeter mi yetmez, güven doğuracak. Ülkeyi yönetenler dürüst davranacak. Yolsuzluk, israf hiçbir zaman ülkenin gündeminde yer almayacak. Bütün kaynaklarımız bu ülkenin menfaatine tahsis edilecek.

“TÜRKİYE’MİZDE BU DEĞİŞİKLİK OLMAZ İSE ALLAH MUHAFAZA…”

Bu seçimde en çok milletvekilini bizim çıkarmamız lazım muhterem kardeşlerim, Kocaeli’de sandıklarda patlama bekliyoruz. Bunu siz sağlayacaksınız. Çevrenizdeki insanları da mutlaka ikna etmelisiniz. Türkiye’mizde bu değişiklik meydana gelmez ise Allah muhafaza etsin, beş sene içerisinde karşılaşacağımız zorluklar, problemler bugün aklımıza getiremediğimiz kadar büyük olacak.

“AK PARTİ YÖNETMİYOR , ERDOĞAN YÖNETİYOR”

AK Parti iktidarı, 21 yıldır ülkeyi yönetiyor. AK Parti iktidarı yönetmiyor aslında, AK Parti iktidarı dediğimiz sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor. Ama başlangıçta elimizde, avucumuzda ne varsa, SEKA kağıt fabrikası gibi fabrikalar dahil, hepsi satıldığı için satacak bir şey kalmadı. Şimdi dışarıya muhtaç hale geldik. İhtiyaçlarımızın büyük bir kısmını dışarıdan karşılıyoruz. Milletimiz geçimini sağlayamıyor. Açlık sınırının altında ücret alan milyonlarca insanımız var, çalışanımız var, emekli var, esnaf var. Ve maalesef ülkemizde büyük bir kaos var. Soyguncular aynı zamanda. Zar zor geçinen insanlarımızın cebine girmeyen para, bir avuç insanın cebine aktarılıyor. Hortumlar kurulmuş, pompalar çalışıyor. Ve bu işin böyle devam etme ihtimali yok. Artık insanımız tahhammül sınırın sonuna geldi.

“BU SEÇİM BİRİNCİ TURDA NETİCELENECEK”

Seçim 14 Mayıs’ta yapılacak. Ümit ediyoruz ki, anketlerde öyle gösteriyor. Halkın eğilimi de o mahiyette. Bu seçim birinci turda neticelenecek. Hem cumhurbaşkanlığı kazanılacak hem de mecliste milletvekilliği çoğunluğu sağlanacak.

“SİYASETTE SADECE GERÇEKLERİ SÖYLEYEBİLİRSİNİZ”

Tayyip beyi uzun yıllardır tanıyorum. O her ne kadar bazen benden bahsederken, ‘biz siyasetin içindeyken o daha dışındaydı’ diyordu. Bende diyordum ki, ben siyasete atıldığım zaman sayın Erdoğan, daha kısa pantolonluydu ve okulda okuyordu. Siyasette sadece gerçekleri söyleyebilirsiniz. Milleti aldatamazsınız, yanıltamazsınız. Verdiğiniz sözde durmanız icap eder.

Tayyip bey bunu belediye başkanlığı döneminde anladığı için siyasete atılırken çok kesin bir tavır ortaya koydu. ‘Hiç kimse Türkiye Cumhuriyetini iki yıldan daha fazla yönetmemeli diye.’ Kaçıncı dönem bitti, beşinci dönem bitiyor neredeyse. Muhterem arkadaşlarım, şimdi ‘bir beşinci dönem daha, bu son olacak’ diyor. Emin olun, Allah muhafaza etsin kazanmış olsa, altıncı da ‘Ömür boyu kalmak isterim’ der. Ama bu mantıkla ülke yönetilemez.

“NORMAL ŞARTLARDA ADAY OLMAMASI GEREKİR”

Normal şartlarda sayın cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aday olamaması gerekir. Ama ‘Adayım’ dedi. Seçilmiş hakimlerden oluşan kurul da, ‘ Haklıdır, aday olabilir’ dedi. Diyecek, yapacak birşeyimiz yok. Bu sefer bu seçim milletin lehine ihtiyaç duyuyoruz. Bu gerçekleri anlatıyoruz.

“BU SİSTEM DEVANM EDERSE TÜRKİYE PROBLEMLERİ ÇÖZEMEZ”

Bu sistem devam ederse Türkiye problemlerini çözemez. Çünkü meseleleri müzakere edecek bir ortam yok. Bir kişi karar veriyor. mecliste müzakere edemiyorsunuz. Etseniz bilir bir faydası yok. Bakanlar Kurulu diye bir kurul yok. Sayın cumhurbaşkanı ile fikri ölçüşen kim varsa onu tayin ediyor. Sonra onlar, kendi fikirleri ile değil sayın cumhurbaşkanının fikirleri ile icraat yapıyor. O zamanda çözülemiyor.

“ADALETSİZLİĞİN OLDUĞU BİR YERDE YATIRIMCI GELMEZ”

Adaletsizliğin hakim olduğu bir Türkiye’de, yatırımcı Türkiye’ye gelmez. Çünkü kendisine bir haksızlık yapıldığı zaman mahkemeye gidemez, gitse de netice alamayacağını biliyor. Niye gelsin, niye Türkiye’de yatırım yapsın., yapmaz. Onun için bu şartların değişmesi elzem.

“EMEKLİ, ESNAF HEPSİ PERİŞAN”

Bugün mümkün olmayacağını zannettiğimiz adımlar yarın emin olun, ehil bir iktidar işbaşına geldiğinde çok rahatlıkla tatbikata konur. Bunu biz inşallah görerek, yaşayarak, anlayacağız. Bu gerçekleşecek. Hakikaten milletin artık tahhamülü kalmadı. Emekli, esnaf hepsi perişan. Bundan dolayı Türkiye’de ciddi bir sistem değişikliğine ve anlayış değişikliğine ihtiyaç var.

“RÜŞVET KALKSIN, İSRAF KALKSIN GÖRECEKSİNİZ 100 MİLYARLAR OLACAK”

Nereden gelecek bu paralar peki, yolsuzluk dursun, rüşvet kalksın, israf kalksın, yanlış yatırımlar kalksın, birde bakacaksınız ki, bizim kasamızda 100 milyarlar birikmeye başlamış. Allah nasip ederde iktidarı 15 Mayıs’ta devralırsak, onun arkasından ciddi bir kalkınma hamlesini başlatacağız. İşsizlik diye bir problemimiz olmayacak.
Zenginleşeceğiz. Zenginleşmek denek dış politikada da etkili olmak manasına gelmekte. Dış politika da temel hedefimiz bizim kendi sınırlarımızı korumaktır. Hoppala nereden çıktı diyebilirsiniz. Elelebet koruyacağız. Bundan daha tabi bir iş mi olur.

“BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN EŞ BAŞKANI ERDOĞAN’DIR”

Büyük Ortadoğu denilen proje, Türkiye’nin sınırlarını değiştirecek bir projedir. Bu maalesef eş başkanlığını Tayyip beyin üstlendiği bir projedir. Ben size hikaye söylemiyorum. Büyük Ortadoğu Projesi bu bölgede sınırların yeniden çizilmesi için ortaya atılan bir projedir. Biz Ortadoğu Projesinin eş başkanı olamayız. Biz bu sınırları değiştirtmeyiz kimseye.”

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi ihya etmeye o kadar hazırız ki...İlginizi ÇekebilirKılıçdaroğlu: Türkiye’yi ihya etmeye o kadar hazırız ki…Ekonomi Haberleri