Kaftancıoğlu, AKP Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in Yusuf Ziya Gümüşel’le belediye başkanıyken çekilmiş fotoğrafını paylaştı

Kaftancıoğlu, AKP Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in Yusuf Ziya Gümüşel’le belediye başkanıyken çekilmiş fotoğrafını paylaştı

08/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in 6 yaşındaki kızını imam nikahıyla evlendirerek infiale yol açan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’le fotoğrafını paylaştı. 

Eski Sancaktepe Belediye Başkanı olan ve belediyenin başında olduğu 2016 yılında Yusuf Ziya Gümüşel’i makamında ağırlayan İsmail Erdem’le ilgili Kaftancıoğlu şu ifadeleri kullandı: 

“İktidarda fotoroman çekmeye meraklı bir kişi var zannediyorduk! Belediye başkanıyken çocuk istismarcılarına en büyük desteği veren, şimdi de AKP Ataşehir ilçe başkanı olan İsmail Erdem’i üzülerek ve utanarak takdimimdir.”

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu 2018’de attığı tweet’i hatırlattı: 6 yaşında çocuk; bunu yapan, buna göz yuman, bunun sistemini kuran şerefsizdir ve haysiyetsizdir!

TIKLAYIN | Hiranur Vakfı kurucusunun 6 yaşında evlendirilen kızının gelinlikli fotoğrafları savcılığa sunuldu

TIKLAYIN – Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı şikâyetçi oldu: 6 yaşında imam nikâhı ve tecavüz!

TIKLAYIN – Sözcü yazarı: Savcılık, ortada cinsel istismar olduğunu yazmış, buna rağmen AKP’den Hiranur Vakfı’nın kurucusu Gümüşel’le ilgili açıklama neden yok?

TIKLAYIN – Cübbeli Ahmet’ten Hiranur Vakfı’ndaki “6 yaşında imam nikâhı ve istismara” tepki: Bunu ben dinde görmediğim gibi aklım da almıyor

TIKLAYIN | AKP Sözcüsü Çelik: Çocukların istismar edilmesi asla affedilmeyecek lanetli bir suçtur

TIKLAYIN | Sosyal medya ayağa kalktı: Hiranur Vakfı kurucusunun kızının 6 yaşında evlendirilmesine tepki yağdı!

TIKLAYIN | Babacan: 6 yaşındaki çocuğu istismar etmek alçaklıktır, zulümdür; bunun adı açıkça tecavüzdür!

TIKLAYIN | Akşener: Dini bir cemaatin kisvesi altında 6 yaşındaki küçücük bir çocuğumuza yaşatılanlar; büyük bir sapkınlıktır, çürümüşlüktür ve düpedüz tecavüzdür!

Ekonomi Haberleri