Kadın cinayetini önlemek istedi, öldürüldü

Kadın cinayetini önlemek istedi, öldürüldü

30/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


Olay, saat 02.00 sıralarında merkez Sarıçam ilçesinde yer alan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki bir tekstil fabrikasında meydana geldi.

Durmuş Y., iddiaya göre ayrılma aşamasındaki eşi Cansu Y.yi öldürmek için çalıştığı fabrikayı bastı.

Durmuş Y., elindeki bıçakla fabrika içinde bağırıp, eşini aradığı sırada Cansu Y.nin mesai arkadaşları Tolga Kılıç ve Veli Kaya, şüpheliyi engellemek istedi.

Durmuş Y., karısını öldürmek için geldiği fabrikada kadına şiddeti önlemek isteyen Tolga Kılıçı, beraber çalıştığı eşi Makbule Kılıçın gözleri önünde karnından bıçakladı.

Veli Kayayı boynundan hafif şekilde yaralayan şüpheli, otomobili ile olay yerinden kaçtı. Olay sırasında fabrika içinde saklanan Cansu Y.nin telefonundan Kadına Destek Uygulaması (KADES) butonuna basması ve çevredekilerin de 112 Acil Çağrı Merkezini araması üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

Şüpheli Durmuş Y., olayından ardından polise teslim olurken, Tolga Kılıç ve Veli Kaya ise ambulans ile Adana Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Durumu ağır olan Kılıç, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hastanede ayakta tedavi edilen Kaya ile Cansu Y. ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Cinayet şüphelisini gözaltına alan polis, soruşturmaya devam ediyor. (DHA)


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri