Kadim Aşiretler Federasyonu, seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı

Kadim Aşiretler Federasyonu, seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı

09/05/2023 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – Merkezi Van’da bulunan Kadim Aşiretler Federasyonu, seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destekleyeceklerini duyurdu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, federasyondan yapılan açıklamada, “İstikrarlı, büyük ve güçlü bir Türkiye’nin sadece Orta Doğu halklarının değil, tüm İslam toplumu ve insanlık için barış ve güvenliğin teminatı olduğu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile etkin ve hızlı karar alma sürecinin ülkeyi daha güçlü kıldığı” belirtildi.

Yapılan toplantılar sonucunda seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı çıktığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yakalanmış olan istikrar, umut ve büyük yükselişin devamı çok önemli ve elzemdir. Bu itibarla dış mihrakların tezgahlamış olduğu şer planlarının bertaraf edilmesi, ülkemiz içindeki huzur, birlik ve kardeşlik ruhunun daha da pekişmesi, her alanda yükselen gelişimin sekteye uğramaması için ülkemizin ve milletimizin güven, huzur ve kardeşliği adına büyük önem arz etmektedir. Tüm bunlar ışığında anlaşılmaktadır ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dönem daha devam etmesi gerekliliği hususu federasyonumuz mensuplarıyla yapılan mütalaa ve müzakereler sonucu alınan karar ile uygun görülmüştür.” (HABER MERKEZİ)

Ekonomi Haberleri