İşte AK Parti’nin asgari ücret sonrası yol haritası

İşte AK Parti’nin asgari ücret sonrası yol haritası

24/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün gerçekleştirilen MKYK toplantısında, asgari ücret, başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği başta olmak üzere güncel konular ele alında. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, açıkladığı yeni asgari ücrete ilişkin değerlendirme yaparken, “Asgari ücreti belirlerken çok hassas davrandık. Bunu yaparken hem işçilerimizi hem işverenlerimizi eşit derecede memnun edecek, devleti zor durumda bırakmayacak şekilde plan yaptık. Kamuoyundaki beklentinin de üzerine çıkarak bir rakam açıkladık.dedi.

“DÜŞÜŞ EĞİLİMİ SÜRECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bundan sonraki süreçte asgari ücretten kaynaklı olarak enflasyonu yükseltecek hareketlere karşı gerekli girişimlerde bulunacağız. Zaten enflasyonun boynunu kırdık. Yeni yılla birlikte düşüş eğilimi sürecek; temmuz ayından sonra ciddi rahatlamayı göreceğiz. Vatandaşın alım gücünü stabil tutmak için de gerekeni yapacağız. Kimse endişe etmesin”  ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın, başörtüsü ve aile ile ilgili anayasa değişikliği teklifine ilişkin de “Aile kurumu bizim için kritik. Gençlerle ilgili yapılan araştırmalar bize ailenin korunması konusunu ciddiye almamız gerektiğini gösteriyor. O yüzden anayasa değişikliğine bu maddeyi de ekledik. Muhalefetin aile konusunda durdukları yeri Meclis’teki oylama sırasında hep birlikte göreceğiz” dediği ifade edildi.

Bir MKYK üyesinin toplantıda, öğretmenlerin “Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel 100 bin öğretmen ataması” talebini dile getirmesi üzerine ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in “Şu anda yeni atamalarla ilgili yeni bir değerlendirmemiz, talebimiz yok” ifadesini kullandığı bildirildi. Erdoğan, toplantıda MKYK üyelerine yeni yıl hediyesi olarak kestane dağıttı.

Ekonomi Haberleri