İstanbul’da yüzme havuzuna yıldırım düştü, 3 çocuk yaralandı

İstanbul’da yüzme havuzuna yıldırım düştü, 3 çocuk yaralandı

16/08/2022 Kapalı Yazar: sevi


İstanbul’un Beykoz ilçesindeki Zekeriyaköy Mahallesi Acarlar Sitesi’ndeki sosyetenin uğrak yeri olan ünlü bir spor tesisinin kapaylı yüzme havuzuna bu sabah saatlerinde yıldırım düştü. Çatıyı parçalayarak yüzme havuzunun içerisine düşen yıldırım anında üç çocuk yaralandı. Olayın anı yüzme havuzunda antrenmanda bulunan veliler tarafından saniye saniye görüntülendi.

Çocukların havuzda bulunduğu sırada düşen yıldırım sonucu ağır yaralanan bir çocuğun, havuza atlayan kişiler tarafından kurtarılarak önce ambulansa ardından özel bir hastaneye alınarak ameliyata alındığı belirtildi.

image small

Olayla ilgili bilgi veren İ.Ö. “Burası çok ünlü bir site ve spor fitness merkezi. Yıldırımın düştüğü bölgede tek bir paratoner nasıl olmaz. Arkadaşımızın oğlu ağır yaralandı ve kafatasında ameliyata girdi. Ayrıca iki çocuğunda yaralandığını öğrendik, dehşete düştük” dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri