İstanbul’da ormanlarda ateş yakma yasağı başladı

İstanbul’da ormanlarda ateş yakma yasağı başladı

05/07/2022 Kapalı Yazar: sevi


İstanbul Valiliği tarafıdan alınan kararla  5 Temmuz 2022-31 Temmuz 2022 tarihleri il sınırları dahilinde yer alan piknik ve mesire alanları, tabiat parkları, korular, parklar ve ekoturizm alanlarında ateşsiz piknik yapmak, spor, yürüyüş  faaliyetlerde bulunmak serbest.

Ancak bu alanlarda mangal yapmak, tüp kullanmak, nargile ve her türlü ateş yakmak yasaklandı. İstanbulda normal günlerde yoğunluk yaşanan Belgrad Ormanında bugün ise sakinlik hakimdi. Belgrad Ormanı Neşet Suyu Tabiat Parkına gelen bazı aileler evden yiyeceğini getirerek piknik yaptı.

BİR KİŞİ YÜZÜNDEN TÜRKİYE CEZALANDIRILDI

Hazır yiyecekler getirerek piknik yapmaya gelen Nursel İlban, Bir kişi yüzünden koca Türkiye cezalandırıldı. Bu şekilde piknik yapmak pratik ancak mangal yapmanın keyfi daha güzel. Ormanı böyle sessiz görünce üzülüyorum. Kalabalık olsa daha güzel olurdu. Börek, poğaça, domates, çayımız ve suyumuzu getirdik dedi.

KARARI DOĞRU BULUYORUM

Zinet Ay ise Orman yangınları gittikçe artıyor. Kararı çok doğru buluyorum, mangal yapmayacağız. Kahvaltımızı yapıp ayrılacağız. Ormanın sessiz olması çok güzel diye konuştu.

UMARIM BU KARAR İNSANLARI BİLİNÇLENDİRİR

Burak Oral ise Kararı doğru buluyorum. Hala kararı bilmeyen insanlar var, ateş yakmak isteyenler var. Devletin yaptığı yasaklar doğru, gerekirse bazı şeylerden feragat edeceğiz ama ağaçlarımız yaşayacak. Umarım bu karar insanları bilinçlendirir şeklinde konuştu. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri