İş Bankası’ndan dijital teminat mektubu uygulaması 

İş Bankası’ndan dijital teminat mektubu uygulaması 

05/05/2023 Kapalı Yazar: sevi


Türkiye İş Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, ilk aşamada Kamu İhale Kanunu (KİK) kapsamındaki geçici elektronik teminat mektupları İşCep üzerinden düzenlenebiliyor.

Diğer mektuplar için başvuruların İşCep’ten şubelere iletilmesi uygulamasına devam edilirken, yakın zamanda yeni muhatap kurumların da Dijital Teminat Mektubu kapsamına alınması sağlanacak.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İzlem Erdem, konuya ilişkin, “Gayrinakdi kredilerin önem kazandığı bu dönemde, dijital bankacılığa verdiğimiz değer ve yürüttüğümüz inovasyon çalışmalarının örneklerinden biri olan Dijital Teminat Mektubu uygulamasını ticari müşterilerimizin işlerine hız katmasını sağlamak üzere hayata geçirdik. Gerçek kişi tacir olan müşterilerimiz ise mevcut limitleri olmasa dahi, sistemce önerilecek yeni limit ile kolayca Dijital Teminat Mektubu düzenleyebiliyor. Ticari müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak olan yeni uygulamamız kapsamına, yeni muhatap kurumların eklenmesi çalışmalarımızı sürdürüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.Ekonomi Haberleri