Haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller sorgulama 8 Haziran 2022!

Haziran ayı evde bakım ödemeleri yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller sorgulama 8 Haziran 2022!

08/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


Evde bakım paraları her ay farklı tarihlerde farklı illerde yatırılmaya başlanıyor. O nedenle her ayın ilk haftasından itibaren evde bakım maaşı yatan iller listesi vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Evde bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi engelli ile yaşlı bireylerin bakımlarını gerçekleştirenlere verilen evde bakım paraları 2022 yılı itibariyle 2 bin 354 TL’ye çıkarılmıştı.

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ YATTI MI?

Evde bakım maaşları her ayın 15’i ile 31’i arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Geçtiğimiz ay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 1 milyar 278 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı 15 Mayıs’tan itibaren hesaplara yatırmaya başlayacaklarını açıklamıştı.

E-DEVLET İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşlarının yatıp yatmadığı e-devlet üzerinden sorgulanarak öğrenilebiliyor. Evde bakım parası sorgulamak için öncelikle;

Kimlik numaranız ve şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresinden e-Devlet’e giriş yapın.

Karşınıza sıkan ana sayfada arama bölümüne “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazın. Sonrasında açılan sayfada, evde bakım maaşınıza ilişkin detayları görebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

MESAJ (SMS) İLE EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan hak sahipleri telefon mesajı ile (SMS) evde bakım maaşlarını sorgulayabiliyor. Cep telefonun mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e mesaj (SMS) atılarak evde bakım parası sorgulaması kolaylıkla yapılabiliyor. Mesaj ile sorgulama yapıldığı takdirde 1 SMS ücreti operatör tarafından tahsil ediliyor.

3600 ek gösterge artışının maaş ve ikramiyelere etkisi: Polis, öğretmen, hemşire maaşı ne kadar olacak?

3600 ek gösterge artışının maaş ve ikramiyelere etkisi: Polis, öğretmen, hemşire maaşı ne kadar olacak?

Ekonomi Haberleri