Gençler belki alınacak ama herkes işsizlikten şikâyet ediyor; ben işe alacak adam bulamıyorum

Gençler belki alınacak ama herkes işsizlikten şikâyet ediyor; ben işe alacak adam bulamıyorum

21/12/2022 Kapalı Yazar: seviBİM marketlerin kurucusu ve eski ortağı Cuneyd Zapsu, Youtube üzerinden katıldığı bir söyleşide işsizlikle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Zapsu, Gençler belki alınacak ama herkes işsizlikten şikâyet ediyor ama ben adam almak istediğimde adam bulamıyorum. Doğru düzgün çalışan bulmak çok zor artık. Amerika’da, Almanya’da durum çok daha kötü” diye konuştu.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; Türkiye’nin nispeten iyi durumda olduğunu belirten Cuneyd Zapsu, şu açıklamayı yaptı: 

“Amerika çok daha kötü, Almanya çok kötü. Bildiğim iki ülkeyi söylüyorum. Türkiye’de aynı şeye girmiş. Gençlerimiz hem ilgilenmiyor hem okumak da istemiyor. Ama her şeyi de istiyorlar. Öte taraftan öğrenmek dahi istemiyor iş. Doğru düzgün çalışan bulmak çok zor artık.

“Eskiden hiç olmazsa şarkıcı olacağım denirdi, şimdi Youtuber, Influencer olmak istiyor”

‘Ne olmak istiyorsun’ dediğimde hiç bir şey söylenmiyor. Eskiden hiç olmazsa şarkıcı olacağım, futbolcu olacağım denirdi. Şimdi Youtuber, Influencer olmak istiyor. Hiçbir şey yapmadan para kazanıldığını görüyorlar çünkü… Birazcık da yönlendirmenin de bu olduğu kanaatindeyim.” 

Cuneyd Zapsu kimdir? 

BİM’in kurucusu ve eski ortağı Cuneyd Zapsu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de kurucuları arasındaydı. Cuneyd Zapsu, AK Parti’de 2001 ile 2008 yılları arasında partinin merkez yürütme kurulu üyesiydi.

Zapsu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi iktisat bölümünü bitirdi. Almanya’da tekstil şirketi kuran Cuneyd Zapsu, 1985 yılında Balsu Gıda’yı, daha sonra Teksu’yu ve 1995 yılında da BİM alışveriş mağazaları zincirini kurdu, 2003’te BİM’deki hisselerini sattı. 

Ekonomi Haberleri