FTX iflas işlemlerini başlattı, CEO Bankman-Fried istifa etti

FTX iflas işlemlerini başlattı, CEO Bankman-Fried istifa etti

11/11/2022 Kapalı Yazar: sevi


Açıklamaya göre John J. Ray III FTX grubunun yeni CEO’su olacak.

Bu hafta FTX’in likidite problemleri yaşadığı ve iflasın eşiğinde olduğunun anlaşılması üzerine kripto para birimlerinde geniş bir satış dalgası yaşandı. ABD sermaye piyasası kurulu SEC, müşterilerin varlıklarının kötüye kullanılıp kullanılmadığını tespit etmek amacıyla Bankman-Fried hakkında soruşturma başlattı.

Açıklamanın ardından Bitcoin’de satışlar hız kazandı. Kripto para birimi yüzde 8 düşüşle 16 bin 376 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ether de yüzde 9,2 düşüşte.

Bugün FTX’in ana merkezinin bulunduğu vergi cenneti olarak tanınan Bahamalar’daki yetkililer, likidite sorunu yaşadığı ortaya çıkan ve çekim işlemlerini durduran FTX platformunun varlıklarını dondurduğunu açıklamıştı.

Dünyanın en büyük kripto Borsası Binance, işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto borsası olan FTX’i satın alma haberleriyle gündeme gelmiş, daha sonra bu kararından vazgeçtiğini duyurmuştu.

Coinbase CFO’su Alesia Haas Bloomberg’e “Hacimlerin düştüğünü göreceğiz çünkü insanlar çekilip beklemeyi tercih edecektir” değerlendirmesini yaptı.Ekonomi Haberleri