Fotoroman Süleyman’ın fotoğrafı, yanında kim var, Hiranur Vakfı’nın yetkilileri; işte beni bu ahlaksızlıklara ağzını açıp tek laf edemeyenler ilgilendirir!

Fotoroman Süleyman’ın fotoğrafı, yanında kim var, Hiranur Vakfı’nın yetkilileri; işte beni bu ahlaksızlıklara ağzını açıp tek laf edemeyenler ilgilendirir!

11/12/2022 Kapalı Yazar: seviTürkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü Sera Kadıgil, TBMM Genel Kurulu’nda; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘ya, “Bana ne demiş biliyor musunuz arkamdan, ‘LGBT’ci’ demiş, ‘cinsiyetçi’ demiş. Sayın Bakan, dedim herkesten özür dilerim. Süleyman, ben cinsiyetsiz değilim. Önce onu söyleyeyim. Her 25 Kasım’da, her 8 Mart’ta tir tir titreyerek yasaklamaya çalıştığın kadınlardan biriyim. Önce bunu kafana sok” dedi. Bakan Soylu’nun Hiranur Vakfı yetkilileriyle fotoğrafını gösteren Kadıgil, “Bak elimde fotoğraf… Fotoroman Süleyman’ın fotoğraflarından. Yanında kim var biliyor musunuz? Hiranur Vakfı’nın yetkilileri. Hani 6 yaşında çocuğu tarikatına eş yapanlar var. İşte beni bu ahlaksızlıklara ağzını açıp tek laf edemeyenler ilgilendirir. İstediğiniz kadar bağırın” dedi. 

TBMM Genel Kurulu’nda, bugün İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçeleri görüşüldü.

Yürütme adına sözlerin tamamlanmasının ardından TİP Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, “sataşma” gerekçesiyle söz talep etti. Sera Kadıgil, şunları söyledi:

“Süleyman, ben cinsiyetsiz değilim; her 25 Kasım’da, 8 Mart’ta tir tir titreyerek yasaklamaya çalıştığın kadınlardan biriyim”

“Sayın Bakan, ben duymazdan bağırıp çağırdığı için bana ne demiş biliyor musunuz arkamdan, ‘LGBT’ci’ demiş, ‘cinsiyetçi’ demiş. Sayın Bakan, dedim herkesten özür dilerim. Süleyman, ben cinsiyetsiz değilim. Önce onu söyleyeyim. Her 25 Kasım’da, her 8 Mart’ta tir tir titreyerek yasaklamaya çalıştığın kadınlardan biriyim. Önce bunu kafana sok, bu bir. Beni, evet o LGBTİ artıların hakları ilgilendirir. Çünkü iki yetişkinin rızası ile birbirini sevmesi, sevişmesi sadece onları ilgilendirir. Anayasal olarak ben onları savunmakla mükellefim. Bağırın, çıldırın. Bu ülkede bir Anayasa var.

“Onları tutuklatamayan sonra da utanmadan Aile Bakanı diye oturan bu kadın ilgilendirir beni”

Beni ne ilgilendirir biliyor musunuz? 6 yaşındaki çocuğunu 30 yaşındaki müridine eş diye veren o şerefsiz tarikat şeyhi… O beni ilgilendirir. Beni ne ilgilendirir biliyor musun? 2020 yılında ben o çocuğu koruma altına aldım deyip de ağzını açıp tek laf etmeyen, o tarikatın kapısını basmayan ne Yusuf Ziya Gümüşel’e ne o çocuk tecavüzcüsü Kadir İstekli’ye tek bir laf edemeyen, onları tutuklatamayan sonra da utanmadan Aile Bakanı diye oturan bu kadın ilgilendirir beni.

“Fotoroman Süleyman’ın yanında kim var; Hiranur Vakfı’nın yetkilileri”

Bak elimde fotoğraf… Fotoroman Süleyman’ın fotoğraflarından. Yanında kim var biliyor musunuz? Hiranur Vakfı’nın yetkilileri. Hani 6 yaşında çocuğu tarikatına eş yapanlar var. İşte beni bu ahlaksızlıklara ağzını açıp tek laf edemeyenler ilgilendirir. İstediğiniz kadar bağırın.”  (ANKA) 

Ekonomi Haberleri