Faithless’ın solisti Maxi Jazz hayatını kaybetti

Faithless’ın solisti Maxi Jazz hayatını kaybetti

25/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – İngiliz elektronik müzik grubu Faithless’ın solisti Maxi Jazz, 65 yaşında hayatını kaybetti. Asıl adı Maxwell Fraser olan sanatçının cuma gecesi Londra’nın güneyindeki evinde “uykusunda huzur içinde” öldüğü açıklandı. 

Grup, Jazz’in ölümünün ardından, “Maxi Jazz’ın dün gece öldüğünü söylediğimiz için üzgünüz. Hayatımızı birçok yönden değiştiren bir adamdı. Müziğimize doğru anlamı ve mesajı kattı. Herkes için zamanı ve hem derin hem de erişilebilir bir bilgeliği olan sevimli bir insandı. Onunla çalışmak bir onur ve tabii ki gerçek bir zevkti. Parlak bir söz yazarı, bir DJ, bir Budist, muhteşem bir sahne varlığı, araba aşığı, sonsuz konuşmacı, güzel insan, ahlaki pusula ve dehaydı” ifadelerini kullandı.

Maxi Jazz, 14 Haziran 1957’de Londra’da doğdu. Solistliğini yaptığı Faithless grubu  1995 yılında kuruldu. Rollo, Sister Bliss ve Maxi Jazz’dan oluşan grup, en iyi dans gösterisi dalında Brit Ödülü’ne aday gösterildi.

Müzisyen ayrıca, Tiesto ile “Dance4life”, Robbie Williams ile “My Culture” şarkılarını da seslendirdi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Ekonomi Haberleri