Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim

Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim

23/09/2022 Kapalı Yazar: seviGazeteci İsmail Saymaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun 9-13 Ekim tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington’da olacağını söyledi. ABD ziyareti öncesi Saymaz’a konuşan Kılıçdaroğlu, “Çok sayıda Bay Kemal var dünyada; birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız” dedi.

İsmail Saymaz, halktv.com.tr’deki yazısında Kılıçdaroğlu’nun ABD’ye gitmeden önce kendisine verdiği röportajı yayınladı. 9-13 Ekim tarihleri arasındaki ABD seyahatini doğrulayan Kılıçdaroğlu, Amerika’da herhangi bir devlet yetkilisiyle ve bakanla görüşmeyeceğini, daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler ve bu uğurda mücadele veren isimlerle buluşacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Saymaz’ın sorusunu şöyle yanıtladı:

“Bir kere şunu söyleyeyim, muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Çünkü siz muhalefet olarak o masaya oturursanız, ancak icazet almak için oturursunuz. Bunu en iyi Erdoğan bilir, ona sorun, söyler. Ama benim yeni bir dünya vizyonum var elbette. Vahşi kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya çok zarar verdi. Küçük bir azınlık bu sayede dünyaya hükmetti. Ülkemiz de bu insafsız sistemden nasibini aldı. İşte ben bu vahşi düzene meydan okuyorum. Ve biliyorum ki Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de, o Bay Kemallerin bir araya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum. Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız. Dünya hasta, şifaya ihtiyacı var. Bu yüzden iyi insanların bir araya gelmesi şart. Bunu yapacağız”

 

Ekonomi Haberleri