Dünya Bankası’ndan Ukrayna’ya 1,5 milyar dolarlık destek

Dünya Bankası’ndan Ukrayna’ya 1,5 milyar dolarlık destek

08/06/2022 Kapalı Yazar: seviDünya Bankası, sosyal hizmet görevlilerinin ve kamu personellerinin maaşlarının ödenmesine yardımcı olmak için Ukraynaya 1,49 milyar dolar finansal destek göndermeyi onayladı.

Ukrayna Başbakanı Denys Shmygal Twitterdan yaptığı açıklamada Fon, sosyal hizmet görevlilerinin ve kamu personellerinin maaşlarını ödemek için kullanılacak. Toparlanma ve zafer, demokrasi ve tüm medeni dünyanın zaferi olacak dedi.

4 MİLYAR DOLARLIK DESTEĞİN PARÇASI

Dünya Bankasından yapılan açıklamada ise yeni finansmanın Dünya Bankasının harekete geçirdiği toplam 4 milyar doları aşan destek paketinin bir parçası olduğu belirtildi.

Dünya Bankası Başkanı David Malpass ise Mali desteği harekete geçirmek ve Ukraynalıların sağlık hizmetlerine, eğitime ve sosyal korumaya erişmesine yardımcı olmak amacıyla çeşitli finansman araçlarımızın esnekliğinden yararlanmak için bağış yapan ülkelerle birlikte çalışıyoruz dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/ekonomi.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri