Devleti yönetenin vaadi olmaz, taahhüttü olur

21/04/2023 Kapalı Yazar: seviMillet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. “Devleti yönetenin vaadi olmaz, taahhüttü olur” diyen Kılıçdaroğlu, “Devlet adına, halkın yararına verilen taahhütleri, devamlılık esasıyla mutlaka yerine getiririz” ifadelerini yazdı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün doğal gaz kullanımı konusunda iki adet ‘müjde’ açıklayan Erdoğan’a sosyal medyadan yanıt verdi. “seçim sırasında hatırlanan halkımızın yararına bolca taahütte bulunsunlar ki devletin sözü anlamına gelsin ve Bay Kemal de seve seve yapsın” diyen Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Erdoğan çok panik. İyidir, halkın yararınaysa iyidir. Biz devlet terbiyesi ile yetişmiş insanlarız. Devleti yönetenin vaadi olmaz, taahhüttü olur. Çünkü devletin parası halkın parası. Devlet adına, halkın yararına verilen taahhütleri, devamlılık esasıyla mutlaka yerine getiririz.

Covid, yangınlar, ekonomik kriz, deprem sırasında unutulan ama seçim sırasında hatırlanan halkımızın yararına bolca taahütte bulunsunlar ki devletin sözü anlamına gelsin ve Bay Kemal de seve seve yapsın.”

Ekonomi Haberleri