Devlet erkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir’de

Devlet erkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir’de

30/08/2022 Kapalı Yazar: seviCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir’e ziyarette bulunuyor.

Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi. Tören, devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Erdoğan Anıtkabir Özel defterine yazdı.

Erdoğan, “Kahraman şehitlerimizden aldığımız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere çizdiğiniz hedefler istikametinde ilerletmeye, başta ekonomi savunma ve diplomasi olmak üzere her alanda güçlendirmeye devam ediyoruz. Küresel salgın krizini alnının akıyla atlatan ülkemiz, bölgesinde yaşanan çatışmaları da başarıyla yönetmekte,  barış ve istikrarın yeniden tesisi için tüm dünyanın takdirini toplayan  diplomatik hamlelere imza atmaktadır. Büyüyen güçlenen özgüveni yüksek vatandaşlarıyla birlikte mazlumların da umudu olan bir Türkiye’nin inşasını ne müstevilerin oyunları ne de eli kanlı  terör örgütlerinin saldırıları engelleyeme6yecektir. Ruhun şad olsun” ifadelerini kaydetti.

Erdoğan başkanlığındaki heyette, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bakanlar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da var.

Anıtkabir ziyaretinden sonra Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul edecek, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni’ne katılacak. Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri’ne iştirak edecek.

Ekonomi Haberleri