Deprem sonrası yapılan Afet Koordinasyon toplantısına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer davet edilmedi

Deprem sonrası yapılan Afet Koordinasyon toplantısına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer davet edilmedi

04/11/2022 Kapalı Yazar: seviİzmir’de gece yaşanan 4.9 büyüklüğündeki deprem sonrası İzmir’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun başkanlığında yapılan Afet Koordinasyon ve Planlama toplantısına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer davet edilmedi.

Deprem’den hasar gören yerleri gezen, vatandaşları ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AFAD Başkanı Yunus Sezer ve ilgili kurum müdürleriyle toplantı yaptı.

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre, İzmir Afet Koordinasyon Merkezinde ki, Koordinasyon ve Planlama Toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer davet edilmedi.

AFAD Başkanı Yunus Sezer, toplantı fotoğraflarıyla Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun başkanlığında, İzmir Valimiz Sn. Yavuz Selim Köşger ve tüm ilgili yöneticilerimizle birlikte İzmir Afet Koordinasyon Merkezimizde, Koordinasyon ve Planlama Toplantısı gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Valilik: İl protokolü bilgilendirme aldı

Toplantı İzmir Valiliği resmi Twitter hesabından da, “İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, AFAD Başkanı Sn. Yunus Sezer, Valimiz Sn. Yavuz Selim Köşger ve il protokolü; Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Sn. Orhan Tatar’dan dün gece yaşanan İzmir depremine ve bölgedeki fay hatlarına ilişkin bilgilendirme aldı” ifadeleri ile paylaşıldı.

Ekonomi Haberleri