DBP’li vekil Saliha Aydeniz hakkında soruşturma

DBP’li vekil Saliha Aydeniz hakkında soruşturma

15/06/2022 Kapalı Yazar: seviİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca verilen yetkisizlik kararında, Kadıköyde Tecrit siyasetine karşı özgürlüğü savunmak için Gemlike yürüyoruz adıyla 12 Haziran, saat 13.00da yapılan eylemde polis memuru Hakan Aya karşı mukavemet göstermesine ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Ceza Muhakemesi Kanununa (CMK) 161/9. maddesine göre, Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma yapma yetkisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve bu yer ağır ceza mahkemesine aittir. hükmü uyarınca soruşturma dosyasına yetkisizlik kararı verilmesi gerektiği ifade edildi. Dosya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

POLİS MEMURU ŞİKAYETÇİ OLDU

Şikayetçi polis memuru Hakan A.nın savcılıkça alınan ifadesinde, şöyle konuştu:

*Eylemci şahıslara Sakin olun şeklinde sakinleştirici mahiyette uyarılarda bulunuyor ve görevli arkadaşlarıma yardım ediyordum. İsmini sonradan öğrendiğim milletvekili Salihe Aydeniz, kaskımın alt kısmından elini sokarak çene kısımlarıma yumruk attı.

*Konuyla ilgili video paylaşımı, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu dahil çoğu sosyal medya hesaplarından yapıldı.

*Bu video paylaşımının yapıldığını daha sonradan sosyal medyada gezerken öğrendim. Aldığım darbeden sonra fotoğrafımı çekerek Seninle hesaplaşacağız, seninle görüşeceğiz, seni bulacağım. şeklinde hakaret ve tehditlerde bulundu.

*Direkt yüzümü alacak şekilde fotoğraflarımı çekti. Bundan dolayı da şikayetçiyim dediği öğrenildi.

*Darp olayına ilişkin hazırlanan adli muayene raporunda ise mağdur polisin çenesinin sol ön tarafında kızarıklık, şişlik ve hassasiyet olduğu belirtildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/gundem.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri