Davutoğlu enkaz alanlarını ziyaret etti

Davutoğlu enkaz alanlarını ziyaret etti

10/02/2023 Kapalı Yazar: sevi


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman’ı ziyaret etti. Davutoğlu’nun enkaz alanlarını ziyaretinde depremzedelerin yakınlarını enkaz başında yaktıkları ateşin çevresinde bekledikleri görüldü. Davutoğlu, “Gecenin ayazında enkaz başında iyi bir haber bekleyen kardeşlerimizi ziyaret ettik; acıları paylaştık, umuda ortak olduk” dedi.

Ziyaretlerine bugün Osmaniye’den başlayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ardından Kahramanmaraş ve Adıyaman’a geçti.

Davutoğlu, akşam saatlerinde Adıyaman’da enkaz bölgelerini ziyaret etti. Davutoğlu burada enkaz kaldırma çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı ve yakınları enkaz altındaki ailelerle görüştü.

Ziyaretinin ardından paylaşımda bulunan Davutoğlu, “Gecenin ayazında enkaz başında iyi bir haber bekleyen kardeşlerimizi ziyaret ettik; acıları paylaştık, umuda ortak olduk” ifadelerine yer verdi.

“ÜSTESİNDEN GELCEĞİZ”

Bugün deprem bölgelerini ziyaret eden Gelecek Partisi, yazılı açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Kahramanmaraş merkezli yüreğimizi yakan depremlerden saatler sonra Genel Merkezimiz bünyesinde kriz masası oluşturarak süreci her detayıyla ele aldık.

Afetin birinci günü oluşturduğumuz Koordinasyon Merkezi ile zor durumdaki vatandaşlarımızın feryadını ilgili kurumlara ilettik, bölgeye gönderilmek üzere yapılacak gıda ve giyecek yardımlarını organize ettik.

Yüreğimiz yakan aletin gerçekleşmesinden saatler sonra Ankara, İstanbul ve Kayseri’de lojistik merkez oluşturarak toplanan yardımların bölgeye iletilmesi sürecini bu merkezlerden koordine ettik.

İl ve ilçe başkanlıklarımızın desteği ile afet bölgelerine yardım tırları ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.

Deprem gerçekleştikten hemen sonra teşkilat mensubu arkadaşlarımız sahaya inerek arama kurtarma çalışmalarına destek oldu.

Genel Merkez çalışanlarımıza, İl ve İlçe Başkanlıklarımıza ve tüm Gelecek Partisi gönüllülerine hassasiyetleri ve fedakarlıkları için teşekkür ediyor ve nice badireleri bertaraf eden aziz milletimize sesleniyoruz: Üstesinden geleceğiz!”

Acı haberi Akşener duyurdu! İYİ Partili başkanlar depremde hayatını kaybettiİlginizi ÇekebilirAcı haberi Akşener duyurdu! İYİ Partili başkanlar depremde hayatını kaybettiKılıçdaroğlu AFAD'ın raporunu göstererek seslendi: Nasıl susayım!İlginizi ÇekebilirKılıçdaroğlu AFAD’ın raporunu göstererek seslendi: Nasıl susayım!Ekonomi Haberleri