Cumhurbaşkanlığı seçiminden belediye seçimleri geliyor, rövanşımız var

Cumhurbaşkanlığı seçiminden belediye seçimleri geliyor, rövanşımız var

11/06/2022 Kapalı Yazar: sevi


DUVAR – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, dün Kayseri’deki bir etkinlikte söylediği “Siyasete elveda demek üzere olan birisiyim” ifadesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Özhaseki, siyaseti ne zaman bırakmak istediğiyle ilgili daha önce defalarca açıklama yaptığını belirtti.

‘SİYASETTE YENİLENMEK ESASTIR’

Dün Kayseri’de katıldığı “Kocasinan’ın Yıldızları” programında gençlerle sohbet ettiğini ve bazı tavsiyelerde hatırlatan Özhaseki, şöyle devam etti:

“TEKNOFEST kuşağı olarak adlandırdığımız gençliğin, bilimle, teknolojiyle, sanatla, müzikle, sporla ilgilendiğinden duyduğum memnuniyeti ifade ettim ve bu yönde de çalışmalarına devam etmelerini istedim. Sonra dedim ki ‘Gözümüz arkada değil. Sizler varsınız. Siyasete elveda demek üzere olan birisiyim. İnşallah sizler geleceksiniz, benim de gözüm arkada değil.’ Ben bunu ilk defa mı söylüyorum. Defalarca söyledim. Siyasette de yenilenmek esas ve bunu da en iyi yapan Recep Tayyip Erdoğan. Bir taraftan tecrübe timsali arkadaşlarımızı tutuyor bir tarafa da yeni arkadaşla onlar içerisinde harmanlama yaparak partimizi ileriye doğru taşıyor. Bunu da her fırsatta ifade ediyoruz.”

‘VATANDAŞ BİR KERE DENEDİ BUNLARI AMA TEMBELLİKLERİNİ GÖRDÜ’

2023 seçimlerine kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağını ve onun ardından da yerel seçimlerin hazırlıklara başlayacaklarını söyleyen Özhaseki, “Cumhurbaşkanlığı seçiminden 9 ay sonra da belediye seçimleri geliyor. Rövanşımız var. Vatandaş bir kere denedi bunları ama aradan 3-4 sene geçti. Hiçbir şey yapmadıklarını gördü. Tembelliklerini gördü. Algı operasyonlarındaki yalanlarını gördü” dedi.

“Vatandaş bir iki tane heykel ve çeşme açarak 5 seneyi doldurmanın ne kadar acı bir tecrübe olduğunu gördü” diyen Özhaseki, “İşte bunları da millete anlatarak 2024 belediye seçimlerini de tamamlamak… Söylemek istediğim şey, Cumhurbaşkanımızı 2023 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde seçtirmek ve ardından gelen yerel seçimlerde de mücadelemizi verip ondan sonra Allah’a ısmarladık demek” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Ekonomi Haberleri