Cumhur İttifakı’ndan asgari ücret açıklaması: En az yüzde 20

Cumhur İttifakı’ndan asgari ücret açıklaması: En az yüzde 20

20/06/2022 Kapalı Yazar: seviZonguldakın Ereğli ilçesinde Büyük Birlik Partisinin ilçe kongresine katılan Genel Başkanı Mustafa Destici, partililer tarafından kongre salonunun önünde karşılandı.

Kongrede konuşan Destici, pandemiyle birlikte dünya çapında yaşanan işsizlik ve ekonomik krizin Türkiyeyi de etkilediğini söyledi. Destici, Pandemiyi atlattığımız gibi bunu da birlikte atlatacağız. Milletçe birlikte atlatacağız. Sen, ben demeden biz diyerek milletçe birlikte atlatacağız ve inşallah hem ülkemizi hem milletimizi hep birlikte düzlüğe çıkaracağız. dedi.

ESAS SIKINTIYI ÇEKEN EMEKLİLER, KÜÇÜK ÇİTFÇİ, EYTLİLER

Yaşanan kriz ortamında zenginlerin zenginleşmeye devam ettiğini ancak asıl sıkıntıyı dar gelirlilerin çektiğini ifade eden Destici, şunları söyledi;

*Esas sıkıntıyı çekenler, asgari ücretliler, düşük maaşlı emekliler, küçük çiftçimiz, EYTliler, işsizler ve biz bu kesimlere el uzatacağız. Bu saydığım kesimlerle ilgili yılbaşında yapıldı, önümüzdeki temmuz ayında da ciddi iyileştirmeler yapılacak.

*Yılbaşında enflasyon yüzde 30 açıklandı, asgari ücrete yüzde 50 verildi. Bugün enflasyon yüzde 70. Aradaki bu yüzde 20 fark verilmelidir ve inşallah verilecektir. Düşük maaş alan emeklilerimizle ilgili bir düzenleme yapıldı ama yeterli mi yetmez.

*Bir iyileştirme daha yapılmalı ve bunun üstüne enflasyon farkı da artı olarak verilmelidir.

CUMHUR İTTİFAKI PROTOKOLÜNDE İLAYI KELİMETULLAH YAZIYOR

Dış güçlere karşı mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Destici, Türkiyenin Libya, Azerbaycan, Suriyenin ve Irakın kuzeyi gibi birçok noktada olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

*Dünyanın hangi noktasında olması gerekirse Türkiye orada. Niye orada, çünkü Türkiyeyi Cumhur İttifakı yönetiyor. Çünkü Cumhur İttifakının protokolünde ne yazıyor? İlayı Kelimetullah yazıyor.

*Bunu başka iktidarın protokolünde göremezsiniz, çünkü ittifakın içinde bile buna karşı çıkanlar var. Daha önemlisi bunu niye yazamazlar? Masanın her ne kadar üstünde gözükmese de masanın altında olan resmi olarak ittifak masasında olmasa da fiili olarak masada olan PKKnın uzantısı HDP var. Buna bile gerek yok. CHPnin içinde olup da HDP düşüncesinde olan milletvekilleri var, sözcüler var. DHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/ekonomi.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Ekonomi Haberleri