CHP’li Kaya: Gerçekleri söylediğim için tehdit aldım

CHP’li Kaya: Gerçekleri söylediğim için tehdit aldım

12/12/2022 Kapalı Yazar: sevi


CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanlığının, yetkisini hiçbir vakfa ya da derneğe devredemeyeceğini belirterek, gerçekleri söylediği için bir haber sitesinin kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Kaya, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Bütçesinin TBMM Genel Kurulundaki görüşmelerinde yaptığı konuşmada, Bakanlığın vakıf ve derneklerle görev paylaşımı yaptığına ilişkin açıklamasını hatırlattı.

“TEHDİT ALDIM”

“Gerçekleri gündeme getirdiğim için tehdit aldım” diyen Kaya, bir Twitter hesabı ve haber sitesinin kendisine yönelik tehdit içerikli paylaşımda bulunduğunu ifade etti.

Yıldırım Kaya, “Sizin tehditlerinize pabuç bırakmayacağız, doğruları her platformda söylemeye devam edeceğiz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı sizin zalim ellerinize asla bırakmayacağız.” ifadesini kullandı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

Kendisini tehdit edenler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildiren Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığının görev alanına bu vakıfların müdahale etmesi ve inisiyatif kullanması kabul edilemez. Milli Eğitim Bakanlığı, yetkisini hiçbir vakfa ya da derneğe devredemez.” değerlendirmesinde bulundu.

Milli eğitimin sadece Milli Eğitim Bakanlığının sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Kaya, “Tecavüzle, tacizle, ölümle, dayakla anılan kurumların, çocuklarımızı eğitim adı altında kıskaca almasına karşıyız.” dedi. (AA)

Çocuk gelinin annesinin ifadesi ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Çocuk gelinin annesinin ifadesi ortaya çıktı Cemaat liderinin kızı her şeyi anlattı, yer yerinden oynadı! Bakanlıktan açıklama İlginizi Çekebilir Cemaat liderinin kızı her şeyi anlattı, yer yerinden oynadı! Bakanlıktan açıklamaEkonomi Haberleri