CHP’li Ağbaba: Kurtarılmazsa soğuktan ölecekler

CHP’li Ağbaba: Kurtarılmazsa soğuktan ölecekler

06/02/2023 Kapalı Yazar: sevi


Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin vurduğu Malatya’da arama kurtarma çalışmaları yapılamıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Arama kurtarma çalışmaları durmuş durumda. İnsanlar enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. Hava çok soğuk kritik saatlere girdik. Kurtarılmazsa soğuktan ölecekler” dedi.

Malatya’da deprem nedeniyle yıkılan mahalle ve sokaklarda enkazlardan gelen seslere kimse müdahale edemiyor. Deprem, birçok çevre ilde hissedildi. Sabah saatlerinde yaşanan depremin ardından AFAD’ın şiddetini 7,6 olarak açıkladığı yeni deprem, Malatya’da yine pek çok binanın hasar görmesine neden oldu.

CHP’Lİ AĞBABA VALİDEN YARDIM İSTEDİ

Malatya’da arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden ve zaman zamanda vatandaşlara yardım eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Valisi Hulusi Şahin’i telefonla arayarak, “Temelli Caddesi’nde Aslanlar Sitesi var. İki blokta seslerde geliyor, hiç kimse yok. AFAD gelmez mi? Sesleri duyuyorum” diyerek yardım talebinde bulundu.

Enkazın altında kızının kaldığını söyleyen bir depremzede Ağbaba’dan “Baba ben iyiyim, beni kurtarın diyor” sözleriyle yardım istedi.

“GEZDİĞİMİZ HER SOKAK SAVAŞ ALANI GİBİ”

Ağbaba, kentten son görüntüleri paylaşarak, “Malatya’nın başına gelen en büyük felaketi yaşıyoruz. Gezdiğimiz her sokak savaş alanı gibi. Arama kurtarma çalışmaları durmuş durumda. İnsanlar enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. Hava çok soğuk kritik saatlere girdik. Kurtarılmazsa soğuktan ölecekler” dedi.Ekonomi Haberleri