CHP Genel Başkanı’nın bir an önce itidalli ve sakinleştirici bir çizgiye dönmesi gerek

CHP Genel Başkanı’nın bir an önce itidalli ve sakinleştirici bir çizgiye dönmesi gerek

09/02/2023 Kapalı Yazar: seviHaberTürk yazarı Nagehan Alçı,Her şey bu kadar karanlıkken insanları daha da gerecek bir söylemin kimseye faydası olmaz. CHP Genel Başkanı’nın bir an önce itidalli ve sakinleştirici bir çizgiye dönmesi gerek.” görüşünü savundu. 

Alçı yazısında, “Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nu sağduyulu bir siyasetçi olarak bilirim.Zor zamanlarda soğukkanlılığını koruyup, kendini arka plana itmeyi başarmış bir isimdir. Fakat iki gündür deprem bölgesinden yaptığı açıklamalar beni şaşırtıyor.Yüzyılın afetini yaşayan bir ülkede zaten sinirler gergin,  binlerce yaralı ve her geçen saat artan sayıda ölümüz var. Eksikler, yanlışlar çok ama bir yandan bu zor durumda herkes eğrisiyle doğrusuyla çabalıyor, devlet vatandaşlara ulaşmak için gayret gösteriyor. Sayın Kılıçdaroğlu ise art arda çok sert ve tansiyonu iyice yükseltecek açıklamalar yapıyor. Her şey bu kadar karanlıkken insanları daha da gerecek bir söylemin kimseye faydası olmaz. CHP Genel Başkanı’nın bir an önce itidalli ve sakinleştirici bir çizgiye dönmesi gerek. Açıkçası ben bu meydan okuyucu tavrın sebebini anlamakta zorlanıyorum… Böylesine kışkırtıcı bir üslup siyasetin sertleşmesi dışında bir şeye hizmet etmez. Siyasetin sertleşmesi ise hepimiz için bir felaket olur…” düşüncesini dile getirdi.

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu: Bu sürecin başlıca sorumlusu Erdoğan’dır, ülkeyi ne zaman batırsa, ‘yanımda olun’ çağrıları yapıyor, hadi oradan!

Ekonomi Haberleri