Caminin içindeki odada bir kadınla bulunan ve eşi tarafından basılan imamın görevine son verildi

Caminin içindeki odada bir kadınla bulunan ve eşi tarafından basılan imamın görevine son verildi

11/12/2022 Kapalı Yazar: seviKarabük Sipahiler Köyü İmamı Yusuf Ziya S.’nin cami içinde bulunan odada başka bir kadınlayken eşi tarafından bulunan imamın görevine son verildi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Karabük Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Kamuoyu gündemini meşgul eden, İlimiz Merkez Sipahiler Köyü Sözleşmeli Camii imam hatibi Y.Z.S. ile ilgili iddialar üzerine Valiliğimizce (Müftülüğümüzce) ivedi olarak mahallinde soruşturma başlatılmış olup, konuyu incelemek üzere Murakıp görevlendirilmiştir. Konunun hassasiyetine binaen Diyanet İşleri Başkanlığımızdan Müfettiş talebinde bulunulmuş, Başkanlıktan gelen Müfettişler tarafından konu tahkik edilmiş ve adı geçen görevlinin 09/12/2022 tarihinde sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir” denildi.

İmam Yusuf Ziya S. ise Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada “Eşimle boşanmak istediğim için bana itibar suikasti yaptılar. Bayan arkadaşımızla oturduğumuz yer cami değil, caminin deposu olarak kullandığımız yer. Hakkımda idari soruşturma yürütülüyor. Sözü edilen kadın da bir saat oturup gidecekti” demişti.

TIKLAYIN | Sözcü yazarı Öztürk: Caminin içindeki odada bir kadınla bulunan eşi tarafından basılan imam hakkında soruşturma başlatıldı

 

Ekonomi Haberleri