Bu dava ahlak, namus, şeref, haysiyet, iffet davasıdır, başörtüsü davasından daha önemli bir davadır

Bu dava ahlak, namus, şeref, haysiyet, iffet davasıdır, başörtüsü davasından daha önemli bir davadır

11/06/2022 Kapalı Yazar: seviYeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldığı bugünkü yazısında, “Bu sözleşmeler ve bu sözleşmelere dayalı, kavram, kurum ve düzenlemeler hukuk sistemimizden çıkarılacak. Bu konuda yasama, yürütme ya da yargı, bu belayı başımızdan kim def ediyorsa eder, değilse millet bunu sandıkta çözer” diye yazdı.

İstanbul Sözleşmesi’nin fesih edilmesine karşı açılan 42 dava bu ay içinde görülecek. Yeni Akit yazarı Dilipak bugünkü yazısında söz konusu sözleşmeyi hedef aldı; “Bu dava ahlak davasıdır. Bu dava namus, şeref, haysiyet, iffet davasıdır. Başörtüsü davasından daha önemli bir davadır. Başörtüsü bu meselenin sadece bir ‘cüz’üdür. Bu dava adalet, barış, hürriyet davasıdır. Bu dava inanç, düşünce ve vijdani kanaat davasıdır” diye yazdı.

“Uyarıyorum; Hakkı korumayan, hukuka uygun olmayan yasa suç aletidir!” diyen Dilipak, şunları kaydetti:

“Uysal atın çiftesi pektir. Bunu unutmayın. ‘Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste’ denmiştir. ‘Zulm ile abad olunmaz.’ Burada dulların, yetimlerin ahı var. Babaların kırılan onuru var. Burada aile olmak için yola çıkan insanları düşmanlaştıran şeytani bir oyun var.

Ve biz de aklımızı başımıza alalım. Bu sözleşmeler yokken ailemiz mükemmel değildi. Bu sözleşmeler kaldırılınca da bütün olumsuzluklar bir anda bitmeyecek. Daha iyi bir aile düzenine ulaşmak için çok çalışmamız gerek.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

 

 

Ekonomi Haberleri